Tipy pre ľudí, ktorí chcú mať trendovú obývaciu izbu

Miestnosťou, v ktorej zvyčajne trávime najviac času, je obývacia izba. Preto by mala byť komfortná, aby sme sa v nej cítili naozaj príjemne. Zároveň však netreba zabúdať ani na jej reprezentatívnu funkciu. Veď kde inde by sme usádzali návštevy? Obývačka tak musí byť nielen komfortná, ale aj trendová!

Detaily, ktoré obývaciu izbu oživia

Keď sa spomenú aktuálne trendy v súvislosti s interiérovým dizajnom, väčšina ľudí si hneď predstaví minimalizmus. A týka sa to aj moderných obývacích stien a ďalšieho „obývačkového“ nábytku. Vaša obývačka však nemusí byť len o čistých líniách a neutrálnych farbách. Aby nepôsobila až príliš sterilne, čo takto pridať zopár živých rastlín? Samozrejme, žiadne prehnané množstvo, aby to u vás nevyzeralo ako niekde v džungli.

Už sme v súvislosti s moderným minimalizmom spomenuli neutrálne farby. Aj tu je priestor na oživenie minimalistického dizajnu. Ako? Použitím jednej výraznej farby na určitých prvkoch v obývačke (napr. závesy, kreslo a iné), ktoré tak budú rozbíjať (v pozitívnom zmysle) farebnú neutralitu zvyšku miestnosti.

Multifunkčnosť v mnohých podobách

Moderné sú aj otvorené priestory, ktoré spájajú viacero miestností, typicky obývaciu izbu s jedálňou, ale možné sú aj ďalšie kombinácie. Ak bývate v byte alebo staršom dome, vaše možnosti sú v tomto smere väčšinou obmedzené, ale keď si budete navrhovať vlastný dom, môžete nechať rozhodovať vašu fantáziu. A rozhodne sa v takom prípade neobmedzujte len na interiér a prepojte obývaciu izbu aj s terasou prostredníctvom elegantného HS portálu.

Trend spájania miestností je na jednej strane o vytváraní veľkých otvorených a presvetlených priestorov, ale zároveň je tu aj istá túžba po akejsi multifunkčnosti. Tá sa však prejavuje aj inak. Napríklad využívaním takého nábytku, ktorý okrem svojej primárnej funkcie ponúka aj niečo naviac, hoc len úložný priestor. V obývačke je to typicky sedacia súprava s úložným priestorom, ale v súčasnosti je na trhu množstvo rôznych zaujímavých riešení.

 

Zdroj obrázka:

Autor: New Africa / Stock.adobe.com