Čo vám doma nesmie chýbať na navodenie vianočnej atmosféry?

Myslíte si, že s Vianocami predbiehame? Podľa nás nie. Veď koncom novembra už začnú minimálne vo väčších mestách vianočné trhy a potom už je advent. Ak vtedy chcete mať doma všetko pripravené na navodenie vianočnej atmosféry, je ten správny čas sa inšpirovať. A kľudne aj týmto článkom.

Stromček, veniec a rôzne textílie

Základ vianočnej atmosféry v domácnosti pochopiteľne tvorí vianočný stromček. Nie, nebudeme vám hovoriť, aby ste ho zdobili už teraz, ale minimálne môžete skontrolovať, či na tento účel všetko máte. Tesne pred 24. decembrom môže byť problém dodatočne zohnať pekné ozdoby, či nové vianočné svetlá.

Medzi klasické ozdoby sviatočného obdobia patria aj krásne vianočné vence. Bez ohľadu na veľkosť a zdobenie, vianočný veniec vašej domácnosti nesmie počas adventu chýbať. Či už na dverách, na okne, alebo na nejakom inom kreatívnom mieste.

Viete, čím dokážete lacno a pritom výrazne zmeniť interiér? No predsa textíliami. Využite to aj na Vianoce a počas adventu vymeňte obliečky, či dokonca závesy za sviatočné. V okamihu si tak doma vykúzlite sviatočnú atmosféru.

Aj vôňa vás môže naladiť na Vianoce

A čo takto potešiť nielen oči, ale aj svoj nos? Veď k Vianociam predsa patria aj rôzne príjemné vône, či už vôňa medovníkov, škorice, ihličia, alebo aj pomarančov. Avšak napríklad tie medovníky každý deň piecť predsa nebudete. To ale nevadí, krásne prevoňať domácnosť môžete aj pomocou praktického elektrického difuzéra a esenciálneho oleja, ktorý bude mať niektorú zo spomenutých vôní.

Čo ešte spomenúť na záver? Hádam už len rôzne drobnosti, ktoré na rôznych miestach v domácnosti dotvárajú atmosféru Vianoc. Svietniky, girlandy, betlehem, rôzne vianočné postavičky a sošky, zvončeky a mnoho ďalších takýchto vecí sa postará o to, že atmosféra u vás doma bude skutočne idylická.

 

Zdroj obrázka:
Autor: igishevamaria / Stock.adobe.com