Novú kuchyňu môžete mať aj relatívne lacno. Na čom sa dá ušetriť?

Zariaďovanie, či rekonštrukcia kuchyne patria k finančne najnáročnejším úkonom, čo sa týka podobných prác v interiéri. Aj tu je však priestor na výrazné ušetrenie nákladov. Ako teda môžete mať novú kuchyňu lacnejšie?

Vyberajte zo sektorových kuchýň

Jedným z najefektívnejších spôsobov šetrenia je uprednostnenie výhodných sektorových kuchýň namiesto kuchýň na mieru. Aj keď bude sektorová kuchyňa z kvalitných materiálov, stále bude výrazne lacnejšia v porovnaní s obdobnou kuchyňou na mieru. A pokiaľ nemáte naozaj atypickú kuchyňu, nebudete mať problém vyskladať si sektorovú kuchyňu tak, aby dokonale využila priestor, ktorý váš interiér ponúka.

Aj v rámci sektorových kuchýň je potom možné ďalej šetriť. Ak napríklad viete, že nebudete potrebovať úložný priestor aj v podobe horných skriniek, nemusí ich vaša kuchyňa mať. Alebo v hornej línii použite otvorené police, čím sa zbavíte čiel, ktoré sú vždy na danom kuse nábytku tou najdrahšou časťou. Ušetriť môžete aj menším počtom jazdných systémov, či cargo košov, alebo jednoducho tým, že sa vzdáte vnútorného osvetlenia skriniek.

Aj pri výbere drezu a spotrebičov sa dá ušetriť

Poďme teraz k „detailom“ kuchynskej linky. Pri výbere materiálu drezu zvoľte nerez. Drezy z nerezu sú dostupné a pritom sa vyznačujú dlhou životnosťou. A po dizajnovej stránke sa hodia v podstate do každej kuchyne.

Dôležitou súčasťou každej kuchyne sú aj spotrebiče, ktorých rozhodne nie je málo. Samozrejme, chladničku, rúru, či varnú dosku potrebujete, ale pri spotrebičoch, ktoré nie sú nevyhnutné, môžete ušetriť. Napríklad namiesto drahého automatického, či pákového kávovaru si môžete zaobstarať obľúbený aeropress. Ide o prístroj na alternatívu prípravu kávy, ktorý stojí pár desiatok eur a pritom si pomocou neho dokážete pripraviť naozaj skvelú kávu. A podobných riešení určite vymyslíte aj viac.

 

Zdroj obrázka:

Autor: diy13 / Stock.adobe.com