Ubytujte sa ako v rozprávke

Asi každý z nás si aspoň raz v živote želal žiť na zámku, či už v úlohe princeznej, rytiera alebo trebárs kráľovského šaša. Tento sen si môžete ľahko splniť. V Českej republike je veľa zámkov a zámočkov, ktoré ponúkajú možnosť ubytovania. Kráľovskú atmosféru tak môžete zažiť aj v 21. storočí v samotnom srdci Európy.

Sobotín

Kde bolo, tam bolo, na neďalekej Morave, v blízkosti chránenej krajinnej oblasti Jeseníky, ležala obec Sobotín s rovnomenným zámočkom. A v jeho priestoroch sa nachádza novozrekonštruovaný Hotel Klein, ktorý ponúka nielen útulné izby (cena od 6 700 korún), ale aj päťhviezdičkové apartmány (cena od 14 700 korún), v ktorých sa spájajú moderné technológie s krásnym dobovým vybavením. K dispozícii je samozrejme aj wellness a spa.

Jemniště

Ubytovať sa hneď vedľa potomkov šľachtického rodu Šternbergovcov môžete na zámku Jemniště južne od Prahy. K dispozícii sú
3 štvorhviezdičkové apartmány (cena od 3 000 korún) a vo všetkých zaisťuje romantickú atmosféru nielen jeden z historických kozubov, ale aj kľúč od zámockej záhrady.

Herálec

V nádhernej prírode kraja Vysočina, ktorý sa môže pochváliť hneď tromi pamiatkami UNESCO, nájdeme hotel Chateau Herálec, ktorý sa umiestnil medzi 10 najlepšími a najkrajšími zámockými hotelmi sveta. Svoje postavenie si vydobyl nielen pestrou ponukou relaxačných procedúr, ale predovšetkým srdečným prístupom k hosťom. Ceny v tomto hoteli sa pohybujú od 4 750 korún do 14 950 korún za noc.

Liblice

Severne od Prahy pri meste Mělník nájdeme zámok Liblice pochádzajúci z vrcholného obdobia baroka. Ten dokazuje, že aj zámocké pohodlie vrátane wellness a spa môže byť cenovo dostupné. Zámocká časť hotela ponúka izby s historickým nábytkom už od 2 000 korún a ak nie ste práve priaznivcami historického dizajnu, môžete využiť ubytovanie v moderne zariadenej dependance s výhľadom na zámok (ceny od 1 600 korún).

 

Mcely

Barokový zámoček neďaleko Prahy ponúka útulné ubytovanie (cena
od 3 990 korún), a predovšetkým jedinečné spojenie s prírodou. To zaisťuje nielen krásny výhľad do okolia, ale aj tamojšia kúpeľná tradícia a filozofia založená na bylinkárstve. Príjemným spestrením je tiež biotopické jazierko alebo domček celý postavený z dreva, v ktorom prebiehajú uvoľňujúce masáže.

Radovesnice

V stredných Čechách pri meste Kolín sa nachádza barokový zámoček Radovesnice, ktorý stavia predovšetkým na luxus a diskrétnosť. Môžete si tam prenajať nielen izbu, ale povedzme celý areál vrátane občerstvenia a dopravy. Ceny izieb priamo na zámku sa pohybujú od 8 900 korún, ale keby ste mali zvyšných 110 000 000 korún, môžete si celý zámok rovno kúpiť.

 

Objavujte Česko a vyberte si z viac ako 40 000 možností, kde v Česku stráviť víkend alebo dovolenku. Inšpirujte sa na stránke www.kudyznudy.cz