Nové protektory na návesové nákladné pneumatiky pre vysoké zaťaženie

Nové teplé protektory záťažových („high load“) pneumatík pre nákladné vozidlá sú tu. Reaguje tak na trend čoraz väčšieho rozšírenia pneumatík konštruovaných na vysokú záťaž vďaka tomu, že čoraz viac európskych krajín povoľuje prevádzku vozidiel s vyššou hmotnosťou. Nové protektory sú určené na pneumatiky TreadMax KMAX T HL a TreadMax SP246 HL, v oboch prípadoch v rozmere 385 / 65R22,5.

Pneumatika TreadMax KMAX T HL je protektor nákladnej pneumatiky Goodyear KMAX T HL, ktorú Goodyear vyvinul s cieľom maximálneho predĺženia kilometrového výkonu. Pneumatika TreadMax SP246 HL je protektor pneumatiky Dunlop SP246 HL z radu cestných nákladných pneumatík Dunlop On-Road, ktorú spoločnosť predstavila vlani.

Nové protektory sa vyrábajú v závodoch Goodyear pri použití rovnakých foriem a najnovšej technológie značky Goodyear ako v prípade nových pneumatík. Pri ich výrobe sa využíva rovnaká zmes behúňa a dezén ako pri nových pneumatikách, pre ktorých protektorovanie sú určené. Vďaka tomu poskytujú rovnaký výkon a kilometrový výkon ako pneumatiky nové.

„Teší nás, že môžeme ponúkať aj protektory nákladných pneumatík Goodyear a Dunlop pre návesy s vysokým zaťažením. Stále viac európskych krajín rozšírilo povolenie maximálneho zaťaženia náprav päťnápravových vozidiel nad dosiaľ štandardnú hranicu 40 ton. Výsledkom je rastúci dopyt prevádzkovateľov autoparkov po nákladných návesových pneumatikách pre vysoké zaťaženie, ktoré zvládnu prepravu nákladu ťažšieho ako 40 ton. Vďaka novým pneumatikám TreadMax KMAX T a TreadMax SP246 High Load im teraz môžeme ponúkať atraktívne a cenovo dostupné uspokojenie týchto ich potrieb,“ povedal Grégory Boucharlat, riaditeľ divízie protektorov spoločnosti Goodyear Dunlop v regióne Európa, Blízky východ a Afrika. „Protektorovanie hrá pri zvyšovaní efektivity prevádzky autoparku úplne zásadnú úlohu, pretože predlžuje životnosť pneumatík. Vďaka novým produktom pre vysokú záťaž môžu teraz autoparky vyžadujúce zaťaženie desať ton na nápravu v záujme ďalšieho zvyšovania hospodárnosti využívať aj protektorované pneumatiky.“

Na protektorovanie návesových nákladných pneumatík TreadMax High Load sa prijíma len najnovšia generácia kostier pneumatík pre vysoké zaťaženie značiek Goodyear alebo Dunlop (napríklad návesovej pneumatiky KMAX T HL, FUELMAX T HL a SP246 HL) v priamom vlastníctve zákazníkov (COC). Možnosti protektorovania nových návesových pneumatík pre vysoké zaťaženie v inom režime než COC výrobca predstaví v priebehu tohto roka. Všetky za tepla protektorované pneumatiky TreadMax vyrába spoločnosti Goodyear vo svojich závodoch vo francúzskom Riome a nemeckom Wittlichu.