Výstava Tomáša Hulíka – Inšpirované prírodou

Nikon Photo Gallery uvádza od 24. novembra 2016 pre verejnosť výstavu slovenského fotografa a ambasádora spoločnosti Nikon pre Slovensko Tomáša Hulíka Inšpirované prírodou.

Tomáš Hulík vyštudoval Prírodovedeckú fakultu, odbor environmentalistika v Bratislave. Zúčastnil sa vedeckých a fotografických expedícií na ruský Ďaleký východ, na ostrov Sachalin, k jazeru Bajkal, do Bornea, na Sumatru, do Južnej Kórei alebo Nórska, Mongolska aj Kene. Vo svojej fotografickej tvorbe sa venuje prevažne prírode, hlavne živočíšnej ríši, a ďalej krajinárskej fotografii. Cudzia mu nie je ani dokumentárna tvorba (Tsunami v Banda Aceh na Sumatre v roku 2005 z cyklu Ľudia). Publikuje v prestížnych časopisoch, akými sú National Geographic, GEO, rakúske Universum a v ďalších médiách na Slovensku a v Čechách. Za svoje fotografie získal bronzovú medailu v kategóriách Krajina a Reportáž v rámci FEP European Professional Photographer of The Year 2011, vyhral Slovak Press Photo 2014 v kategórii Životné prostredie. Je laureátom Ceny Nadácie Tatra banky za umenie v roku 2011: Mladý tvorca v kategórii Audiovizuálne umenie, film, TV a rozhlas. Je nositeľom titulu Nikon Ambassador pre Slovensko.

Tomáš tiež pracuje v televíznom prostredí ako kameraman, režisér a producent. Natočil niekoľko filmov o bobroch, ktoré vysielali televízne stanice ORF, ZDF, ARTE a Discovery Channel. Pre rakúsku spoločnosť ORF natočil dokumentárny film o Vysokých Tatrách – Divočina zamrznutá v čase a film Návrat rysov. Medzi jeho posledné filmy patria Cesty Slovenskom, Kráľ nebies: Orol skalný a Divoké Slovensko.

Jeho veľkou záľubou je súčasné výtvarné umenie, cestovanie, úzko súvisiace s fotografickou vášňou a hľadaním vhodných motívov alebo zvierat, ktoré budú „ochotne“ pózovať pred objektívom fotoaparátu. Bohužiaľ, nepoškodených miest a počet zvierat, ktoré možno ľahko zvečniť, rapídne ubúda, preto sa Tomáš stále intenzívnejšie venuje ochrane prírody, aby zostala zachovaná pre budúce generácie

Posted in Art