Prologis postavil distribučné centrum na mieru pre nemeckú automobilovú spoločnosť.

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti logistických nehnuteľností, dnes slávnostne otvoril budovu s rozlohou 25 414 metrov štvorcových postavenú na mieru pre BMW Group v Prologis Park Bratislava. Slávnostné podujatie vyvrcholilo oficiálnym prestrihnutím pásky.

Ceremónie nesúcej sa v znamení „prekročenia cieľovej čiary“ sa zúčastnili pán Wolfgang Baumann, viceprezident BMW pre logistiku náhradných dielov, Ben Bannatyne, prezident Prologis pre Európu a Martin Polák, senior viceprezident a riaditeľ Prologis pre strednú a východnú Európu. Udalosti sa zúčastnili aj primátor Senca a viac ako 80 vážených hostí, predstaviteľov mesta, zástupcov médií a zamestnancov.

Moderná distribučná budova DC9 bola postavená na mieru špecifickým požiadavkám zákazníka a disponuje LED osvetlením, zariadením pre reguláciu teploty, osvetlením areálu, kamerovým systémom, špeciálnym IT riešením a miestnosťou pre nebezpečný tovar (ADR). Priestory budú slúžiť ako centrum pre distribúciu náhradných dielov pre celú strednú Európu

„V regióne strednej a východnej Európy naďalej sledujeme dopyt od spoločností pôsobiacich v automobilovom priemysle, ktoré často vyžadujú budovy prispôsobené tak, aby vyhovovali ich podnikateľskej činnosti,“ povedal senior viceprezident a riaditeľ Prologis pre strednú a východnú Európu Martin Polák. „Táto nová budova je prvotriednym príkladom našej schopnosti poskytovať priestory prispôsobené potrebám zákazníkov v ideálnych lokalitách. Sme radi, že sme sa podieľali na tak prestížnom projekte.“

Moderný priemyselný areál Prologis Park Bratislava sa nachádza 24 kilometrov východne od centra Bratislavy, dva kilometre od Senca a 16 kilometrov od medzinárodného letiska. Park v súčasnosti zahŕňa 13 budov s celkovou rozlohou viac ako 320 000 metrov štvorcových výrobných a distribučných priestorov.

Prologis je s viac ako 520 000 metrami štvorcovými logistických a priemyselných plôch hlavným poskytovateľom distribučných budov na Slovensku (k 31. marcu 2016).