Panteri dotiahli Islanders v sérii.

Za veľkou mlákou v týchto dňoch prebieha play – off fáza NHL. Prinášame vám zaujímavosti zo zápasu medzi New York Islanders a Florida Panters zo stredy, 20. apríla. Stav série bol pred zápasom bol 2:1 pre New York Islanders. Zápas sa hral v Barclays Center v Brooklyne, NY, kde si diváci užívali teda v poradí štvrtý vzájomný zápas série, v ktorej stojí ich domáci tím proti Panterom z Floridy.

V prvej tretine sa však diváci nedočkali gólového momentu. Prvý raz puk prešiel bránkovú čiaru bránky New Yorku až v jedenástej minúte druhej tretiny. Ľavý krídelník Floridy, Jonathan Huberdeau, sa dostal do brejku a išiel sám na domáceho brankára Thomasa Greissa. Huberdeaua však stíhal obranca Islanders Ryan Pulock. Pri nájazde však obaja spadli na ľad a spolu s pukom zatľačili do brány aj samotného Greissa. Rozhodca gól neuznal, ale tréner hostí, Gerard Gallant žiadal o videozáznam celej situácie. Rozhodca po konzultácii s videorozhodcom tento gól však neuznal a skóre sa teda nemenilo.

Ďalší podobný moment nastal už o 90 sekúnd neskôr, kedy sa mohli tešiť z otvorenia zápasu zase domáci. Josh Bailey, hrajúci pravé krídlo, umiestnil puk za chrbát brankára Floridy Roberta Luonga. Avšak rozhodca v neprehľadnej situácii zapískal ešte pretým, ako sa to Baileymu podarilo, a tak gól neplatil.

Skóre sa konečne podarilo otvoriť v pätnástej minúte druhej tretiny. Jaromír Jágr zo svojej pozície pravého krídla uchmatol puk za bránkou domácich a šikovne nahrával Teddymu Purcellovi, ktorý hrá rovnako pravé krídlo. Ten prakticky bez prípravy vystrelili zápästím a prekvapil Greissa pohotovou strelou, pretože ten sa nestihol presunúť z jeho ľavého kraja bránky, aby zabránil Purcellovi skórovať.

Ale 15 sekúnd pred koncom druhej tretiny sa však podarilo domácim vyrovnať. Stalo sa tak vzápätí potom, čo sa zmenila presilovka New Yorku z hry piatich proti trom na piatich proti štyrom. Center Islanders, John Tavares prekonal Luonga. Tavares si nakorčuľoval s pukom z pravej strany a dostal sa až na bližší okraj pravého kruhu. Trošku zamiešal puk a strelou zápästím trafil vrchný vzdialenejší vinkel Luongovej brány.

Tipovanie výsledkov tohto zápasu (ani prostredníctvom bet365) určite nebolo jednoduché. Ani počas samotného prebiehajúceho utkania sa nedalo povedať, ktorý tím zvíťazí, a tak fanúšikovia museli čakať až do konca stretnutia, pretože šance sa striedali ako na jednej, tak aj na druhej strane. Nakoniec mali obaja brankári celkom dostatok úspešných zákrokov, Luongo 26 a Greiss 27.cadscvde

Zápas sa presunul do tretej tretiny, v ktorej oba tímy chceli streliť gól a prikloniť si víťazstvo na svoju stranu. Oba tímy hrali bojovne, so šancami na oboch stranách, ale gólmani si strážili svoje svätyne a držali svoje tímy. Až v desiatej minúte sa podarilo obrancovi Alexovi Petrovicovi streliť víťazný gól pre Panterov.

Petrovic zobral pas od Dereka MacKenzieho a nakorčuľoval si na vzdialenejší okraj pravého kruhu v obrannom pásme domácich. Pred Greissovou bránou bola neprehľadná situácia, viacerí hráči prešli v oboch smeroch pred týmto brankárom. Greissa to trochu rozhodilo a Petrovic využil moment, kedy Greiss stratil puk z dohľadu a opäť strelou zápästím umiestnil puk k pravej tyčke Greissovej brány.

Text: Juraj M.