Magické svetlá do vašej domácnosti.

Moderné bývanie si žiada osvetlenie domácnosti, ako ho nepoznáte. Philips Hue sú inteligentné svetlá, ktoré plnia základný účel každého svietidla. Vymietajú tmu z izieb a robia to efektívnejšie ako bežné žiarovky. Ich hlavným lákadlom však nie sú len nízke prevádzkové náklady, ale extra funkcie, ktoré ponúkajú.

V prvom rade, zabudnite na klasické vypínače a dva základné režimy – svetlo svieti, svetlo nesvieti. Svetlá Philips Hue sú dostatočne inteligentné na to, aby ste si ich intenzitu jednoducho prispôsobili. Priamo z gauča v obývačke, bez nutnosti hocikam chodiť. Stačí mať po ruke smartfón s mobilnou aplikáciou, ktorá sa stane vaším magickým prútikom. Jednoduchým nastavením odtieňov bieleho svetla dokážete vytvoriť atmosféru vhodnú pre relax, ale aj maximálnu koncentráciu pri čítaní, učení sa alebo práci z domu. Philips Hue sa neobmedzujú iba na bielu farbu. K dispozícii máte takmer celé farebné spektrum, samozrejmosťou je dymové svetlo.

Philips Hue nie je názov jedného produktu, je to rodina svietidiel. Patria do nej žiarovky, ktoré môžete používať s vašou terajšou lampou. Philips Hue sú takisto samostatné svietidlá, ktoré stačí vybaliť a primontovať na luster alebo položiť na nočný stolík a pripojiť do elektrickej siete. Sú to aj prenosné svetlá, ktoré dokážu svietiť 3 – 4 hodiny bez elektriny. Hoci ponúkajú oveľa viac funkcií a nastavení ako klasické svetlá a žiarovky, ich inštalácia a používanie je rovnako jednoduché, ako v prípade tých, ktoré máte práve doma.hue home 3

Všetky svietidlá Philips Hue dokážu navzájom komunikovať a vytvárať jedinečné osvetlenie domácnosti. Ich základom je okrúhle zariadenie – bridge, ktoré pripojíte do domácej siete. Nejde o nič zložité, stačí pripojiť dva káble a razom môžete pomocou smartfónu diaľkovo ovládať osvetlenie a vytvárať unikátne svetelné kombinácie. Vo svojom telefóne uvidíte každé z inteligentných svietidiel vo vašej domácnosti. Môžete ich ovládať individuálne, meniť intenzitu svetla a farbu, alebo vytvárať scenérie viacerých svetiel. A ak máte Philips televízor s podsvietením Ambilight, Philips Hue sa s ním zosynchronizuje a svetlá budú meniť svoju intenzitu a farbu podľa toho, čo sa práve deje na obrazovke. Automaticky a na základe ich umiestnenia vzhľadom k televízoru. Funguje to výborne.

Okrem toho si jednoducho nastavíte obľúbené kombinácie. V priebehu pár sekúnd. Luster môže svietiť tlmeným svetlom, lampa jemným odtieňom červenej a malé svietidlo na nočnom stolíku neutrálnou bielou. Ak máte radi pravidelnosť, jednotlivým nastaveniam priradíte „budík“, aby sa každý deň aktivovali v určitú hodinu. Svietidlá sa rozsvietia presne podľa vašej nálady. Kombinácií je veľa, jediným obmedzením je vaša tvorivosť.

Detailná regulácia intenzity, zmena farby, prispôsobenie konkrétnym činnostiam, funkcia budíka alebo synchronizácia s televízorom. Svetlá Philips Hue nedostali prívlastok „inteligentné“ len tak pre nič za nič. Každá zo spomenutých vlastností ovplyvní spôsob, ako budete vo shue ziarovkyvojom dome alebo byte svietiť. Netreba zabúdať ani na funkciu, ktorú mnohí z nás ocenia najviac. Vzdialené ovládanie. Oceníte ju v prípadoch, keď si v posteli uvedomíte, že ste zabudli vypnúť svetlo vo vedľajšej izbe. Alebo v horšom prípade, keď si spomeniete, že ste nechali zapnuté svetlo po odchode z domu. Philips Hue myslí aj na takéto prípady. Virtuálny vypínač máte vždy poruke vo svojom telefóne. Keď ste na dovolenke či služobnej ceste, dokážete aj na diaľku ovládať osvetlenie vašej domácnosti. Philips Hue tak prispieva aj k ochrane vášho majetku v čase, keď nikto nie je doma.

Philips Hue je rodina moderných svietidiel, z ktorých si vyberie každý. Či už túžite máte inteligentné osvetlenie v každej izbe alebo iba jednu nenápadnú lampičku, ktorá vás bude každý deň budiť postupne silnejúcim svetlom, imitujúcim to slnečné, inteligentné svetlá sú tu. Báť sa ich nemusíte, sú šikovnejšie a poslušnejšie, ako tie „staromódne“, hlúpe.