Nový Jaguar XE na pneumatikách Dunlop.

Atraktívny štvordverový sedan dostať s niekoľkými variantmi kolies i pneumatík. Výrobca pneumatík Dunlop ponúka pre tohto popredného výrobcu osobných automobilov celkovo päť možností obutia.

Pneumatiky Dunlop BluResponse J s rozmerom 205/55R17 95Y XL a Dunlop Sport Maxx RT J s rozmermi 225/50R17 98 Y XL, 225/45R148 95 Y XL, 225/40R16 93 Y XL a 255/35R19 96 Y XL sa pre Jaguar ponúkajú ako súčasť pokračujúceho vzťahu týchto dvoch ikonických značiek. Všetky pneumatiky sú označené písmenom J, ktoré poukazuje na to, že Dunlop vyvinul tieto pneumatiky špeciálne pre vozidlá značky Jaguar.

Niekoľkonásobne ocenená pneumatika Dunlop BluResponse je známa použitím polymérov odvodených z pretekárskych okruhov, ktoré zabezpečujú mimoriadnu priľnavosť na mokrej vozovke, zatiaľ čo pneumatika Dunlop Sport Maxx RT je navrhnutá tak, aby zabezpečila pretekársku priľnavosť a brzdné vlastnosti prinášajúce vodičom tie pravé zážitky z dynamickej jazdy. Tieto vlastnosti napomáhajú Jaguaru XE k vyššej výkonnosti na ceste.

Nick Harley, výkonný riaditeľ divízie originálneho vybavenia osobných automobilov, Dunlop EMEA, uviedol: „Sme veľmi potešení a hrdí, že pokračujeme v dodávkach pre značku Jaguar, najmä z hľadiska tohto nového atraktívneho vozidla. Vybavili sme pneumatikami úplne prvý Jaguar a náš vzťah sa každý rok posilňuje. Nový model XE je moderný, výkonný a vybrúsený športový sedan vyrábaný automobilkou Jaguar a pneumatiky Dunlop idú ruka v ruke s vylepšenou dynamikou tohto vozidla.“