Nová ŠKODA Superb Combi ponúkne najväčší batožinový priestor v triede.

Kombináciou funkčnosti a emócií bude nová ŠKODA Superb Combi od septembra definovať nové meradlá vo svojej triede. Vydarenú súhru dizajnu a praktických vlastností predstavuje najmä zadná časť nového vozidla. Je tvarovaná výraznejšie ako kedykoľvek predtým a za veľkými, vysoko sa otvárajúcimi piatymi dverami sa skrýva aj najväčší a najpraktickejší batožinový priestor v segmente.

Nová ŠKODA Superb Combi disponuje najväčším batožinovým priestorom v strednej triede. Napriek tomu, že je nový Superb Combi len o 23 mm dlhší ako minulá generácia, pojme batožinový priestor pri nesklopených sedadlách o 27 litrov viac ako predchodca. Po sklopení zadných sedadiel vzrastie objem batožinového priestoru až na takmer dva metre kubické. Objem 1 950 litrov je bezkonkurenčne najlepšia hodnota v triede a o 85 litrov viac ako u predchádzajúcej generácie. Bez problémov je možné naložiť aj dlhé predmety. Operadlo sedadla spolujazdca možno v prípade potreby jednoducho sklopiť. Potom sa do nového Superbu Combi zmestia predmety dlhé až 3,10 metra.

Nová ŠKODA Superb Combi boduje nielen ponukou priestoru, ale aj počtom praktických riešení. Nový model ponúkne celkom až 31 Simply Clever riešení, pričom jedenásť z nich sa nachádza v batožinovom priestore.

Rovnako ako verzia liftback, môže byť aj nová ŠKODA Superb Combi prvýkrát na želanie vybavená takzvaným virtuálnym pedálom pre bezdotykové otváranie elektricky ovládaných piatych dverí pomocou gesta. K otvoreniu piatych dverí postačí jednoduchý pohyb nôh pod zadným nárazníkom. Táto funkcia pracuje v kombinácii so systémom bezkľúčového zamykania a štartovania KESSY.

Premiéru v novej generácii modelu ŠKODA Superb Combi má aj praktická funkcia Tip-To-Close pre zjednodušenie zatvárania elektricky ovládaných piatych dverí. Stačí krátko zatiahnuť za piate dvere a tie sa začnú zatvárať. V kombinácii elektricky ovládaných piatych dverí a KESSY je možné piate dvere zatvoriť aj pomocou diaľkového ovládania. Operadlá zadných sedadiel sa v Superbe Combi novej generácie sklápajú po odistení páčky v batožinovom priestore.

Najvyššie praktické využitie ponúka v novej generácii modelu ŠKODA Superb Combi variabilne nastaviteľná dvojitá podlaha batožinového priestoru. S touto pohyblivou podlahou možno batožinový priestor rôzne rozdeľovať a prispôsobiť tak aktuálnym požiadavkám. Systém okrem toho vytvoril aj jeden praktický odkladací priestor. Kryciu roletu batožinového priestoru možno uložiť pod dvojitú podlahu.

Krycia roleta je koncipovaná ako tzv. rolo s medzipolohou – stačí ľahký dotyk a kryt sa automaticky zavinie. Ak je Superb Combi vybavený aj elektricky ovládanými piatymi dverami, resp. virtuálnym pedálom, disponuje roleta navyše aj automatickým odblokovaním. Roleta sa pri otvorení piatych dverí automaticky posunie o jeden stupeň vzad, aby uľahčila nakladanie batožiny.

Praktické je tiež nové multifunkčné vrecko. To sa nachádza pod krycou roletou a je možné doň uložiť napríklad kabát.

Štyri sklopné háčiky v batožinovom priestore umožňujú napríklad bezpečný prevoz nákupných tašiek. Užitočným doplnkom je aj sieťový program. Náklad v prípade potreby zaistí jedna horizontálna sieť a dve siete vertikálne. V batožinovom priestore sa nachádza tiež vyberateľné LED svietidlo, ktoré je možné používať aj mimo vozidla. V držiaku v automobile sa počas jazdy automaticky dobíja.

Nová ŠKODA Superb Combi bude mať výstavnú premiéru v septembri na 66. ročníku autosalónu IAA vo Frankfurte nad Mohanom v Nemecku. V rovnakom mesiaci sa nový model dostane na prvé trhy.