Osviežte sa kávovým nápojom.

V horúcich letných dňoch vymieňame teplé nápoje a jedlá za studené, ktoré nás osviežia. Aj čaj aj káva má veľa podôb v studenom prevedení. Kávový webový portál www.dobrakava.eu pre vás pripravil vlastný recept kávovej špeciality, ktorá vás príjemne osvieži a schladí.

COLUMBO SUMMER. Osviežujúci kávový nápoj na letné horúce dni.

Suroviny:

70g čerstvo praženej kávy

Kocky ľadu zo 600ml vody

1 ks pomaranč

40g trstinový cukor

Čerstvý zázvor

Voda na prípravu filtrovanej kávy

Postup:

Kávu pomelieme na strednú hrúbku, pridáme kávovú lyžičku postrúhaného zázvoru a zalievaním vodou zohriatou na teplotu cca 94°C pripravíme silnú filtrovanú kávu tak, aby sme jej mali 400ml.

Odporúčame kávu filtrovať priamo do nádoby s ľadom. Potom pridáme 40g trstinového cukru, šťavu z jedného pomaranča a môžeme servírovať.

Príďte si zgustnúť

V Coffe shope Dobrá káva na Starej Prievozskej 2, ktorá slúži aj ako malá degustačná kaviareň pre zákazníkov, majú špeciálny prístroj, v ktorom pripravujú aj takúto ľadovú prekvapkávanú kávu. Na tomto mieste môžete degustovať vybrané druhy káv a zakúpiť si až 23 druhov napríklad z Kolumbie, Hondurasu, Indonézie, Etiópie, Keni, Malawi, Burundi, Rwandy, Tanzánie a ešte ďalších 10 krajín. Okrem týchto káv však Coffe shop, ale aj vynovený e-shop www.dobrakava.eu, ponúka vlastne pestovanú kávu z plantáže El Colibrí na náhornej plošine v regióne Cauca v Kolumbii – značku COLUMBO. Dovoz z objednávky z e-shopu je do konca júna zadarmo.