IMPA Bratislava na Palube jednorožca opäť s rekordnou návštevnosťou.

IMPA Bratislava sa aj tento rok počas osláv sviatku Dňa detí ocitla na Palube jednorožca. Rodinná celodenná akcia sa konala v nedeľu 31. mája v areáli Auparku a v Sade Janka Kráľa. Tento rok sa opäť lámali rekordy. 2000 registrovaných detí a viac ako 7 500 usmiatych ľudí.

Posledná májová nedeľa patrila oslave sviatku Dňa detí. Aupark a Sad Janka Kráľa zaplavilo viac ako 7 500 usmiatych detí a dospelých. Sme vďační, že sme opäť mohli byť súčasťou jedinečnej zážitkovej rodinnej akcie

„Na palube jednorožca“, ktorú už po štvrtý krát zorganizovalo občianske združenie Moonlight Camp. Ako hrdý partner sme pripravili jedno z atraktívnych stanovíšť pre deti, priviedli až dvoch maskotov Yeti a na záver celodenného maratónu sme spoločne symbolicky vypustili 100 motýľov. A samozrejme opäť nechýbala prehliadka modelov rodinnej značky ŠKODA. Tento rok s premiérou vlajkovej lode značky, modelom ŠKODA Superb“, hovorí Bc. Jozef Suroviak, riaditeľ spoločnosti IMPA Bratislava, autorizovaného predajcu a servisného partnera značky ŠKODA.

Už pri registrácii dostali deti okrem Hracej karty a informačného letáku občerstvenie a darčeky. Tento rok bolo pripravených 21 stanovíšť rozmiestnených po celom Sade Janka Kráľa. Na pripravených stanovištiach čakali na deti atraktívne súťaže, ukážky techniky a tiež ukážky práce zásahových jednotiek, akými sú Polícia, Hasiči, Horská služba, Záchranná služba, Kynológovia  a mnohí ďalší. Po úspešnom absolvovaní každého stanovišťa získali deti na zadnú stranu hracej karty pečiatku s písmenom. Jedno zo stanovíšť si však museli nájsť. Medzi deťmi sa v Sade Janka Kráľa pohybovali štyri víly v krásnych priam rozprávkových šatách od módnej návrhárky Zuzky Bottkovej, ktoré s deťmi nielen maľovali na chodník, ale mali pre ne aj pečiatku s písmenom do tajničky. Po zozbieraní všetkých písmen vylúštili tajničku, ktorá znela: Motýľ je symbolom zmeny, duše, kreativity, slobody, radosti a farieb. Za správne vyplnenú tajničku získalo každé dieťa svoju fotku víťaza a bolo zaradené do záverečného žrebovania o atraktívne ceny.

Jedným zo súťažných stanovíšť bol aj stánok spoločnosti IMPA Bratislava so značkou ŠKODA. Yeti hracia stena, detský kútik, maľovanie na tvár a dvaja maskoti Yeti, to všetko našli deti v IMPA zázemí. Nechýbali ani modely ŠKODA (Yeti Monte Carlo, Rapid Spaceback, Octavia, Auto roka 2015 ŠKODA Fabia), tento rok s absolútnou novinkou a vlajkovou loďou značky, modelom ŠKODA Superb. Na vystavených vozidlách sa krásne vynímali originálne bicykle ŠKODA. Tento rok opäť IMPA stánok so značkou ŠKODA aj s niečím výnimočným, deti mohli pomaľovať jedno z vystavených vozidiel. A odtlačkov detských dlaní bolo na aute ŠKODA Octavia naozaj neúrekom.

„Podujatie Na palube jednorožca je integrovaným podujatím. Spája a zjednocuje, dáva príležitosti a nerozlišuje. Deti, dospelí, rodiny, organizácie, združenia, spoločnosti… Tí všetci sa spolu stretnú v jeden deň, na spoločnej pôde a so spoločným zámerom. Celý priestor Sadu Janka Kráľa je bezbariérový. Preto sme sa tento rok rozhodli pripraviť pre návštevníkom jedno stanovisko navyše. Spoločným, aj keď nesúťažným, ale aj napriek tomu s veľmi vysokou návštevnosťou, bolo stanovisko IMPA s projektom ŠKODA Handy ZŤP a s mobilným detským dopravným ihriskom od spoločnosti Autoklub Slovakia Assistance. Stanovisko sme nazvali Zóna bezpečnosti. Deti si mohli natrénovať zručnosti v oblasti cestnej premávky na tzv. opičej dráhe a pre hendikepovaných motoristov boli k dispozícii ukážky úprav ručného riadenia aj nájazdovej flexi rampy od spoločnosti AMC Martin“, hovorí Petra Volčková, marketingová manažérka IMPA Bratislava.

Na ostatných stanovištiach sa predstavili:

Polícia SR, Hasičský a záchranný zbor SR, Horská záchranná služba, Emergency Assisten Service, First Lego, Vnímavé hračky a ihriska.sk, Bratislavská kynologická záchranná brigáda, Kultúrne zariadenia Petržalky, Materské centrum Budatko, Situm Events, Camp Wonderland, Komplexná záchranná služba Nové Mesto, Koleso záchrany, Liga proti rakovine, Zdravé produkty z huby reishi, Národná transfúzna služba SR, Autoklub Slovakia Assistance a ďalší.

O pohodlie a zábavu detí sa počas celého dňa staralo viac ako 170 ľudí. Pripravené boli tiež sprievodné atrakcie. Workshop s názvom Vieš prečo je krv vzácna?, ktorý pripravila Národná transfúzna služba SR, hip-hopový wokshop s lektormi Tanečnej skupiny S3T KIDZ, spoločná tvorba detí s Veronikou Fodorovou pod názvom Umenie v detských kresbách, čitáreň, fotenie v kostýmoch, kreslenie na chodník, meranie zraku, množstvo darčekov a maskotov v životnej aj nadživotnej veľkosti.

Absolútnou „novinkou“ tohto ročníka bolo aj niečo len pre dospelákov. Mali možnosť darovať krv v mobilnej jednotke z Národnej transfúznej služby SR. Pani Grožajová z NTS SR potvrdila, že túto možnosť využilo 30 darcov a dodala, že jeden darca môže zachrániť až tri ľudské životy.

Na podujatí sa prezentovali aj absolventi, ktoré počas roka organizovalo a realizovalo Občianske združenie Moonlight camp a sú súčasťou projektu Na palube jednorožca. Deti z kurzu kreativity mali výstavu svojich výtvorov, deti z kurzu sebazáchovy, súčasťou ktorého je aj Prvá pomoc, predviedli spolu s profesionálmi simulovanú záchrannú akciu. Do akcie boli zapojení hasiči a záchranka. Na pódiu vystúpili absolventi kurzu hip-hopu, detskí umelci a zaujímaví i slávni hostia.