Bezdrôtové nabíjanie pre pohodlnejší život v práci aj v domácnosti.

IKEA spúšťa prvé bezdrôtové nabíjanie pre mobilné telefóny a tablety do prvkov bytového zariadenia. Nové riešenie, pridávajúce nočným stolíkom, svietidlám a stolom funkciu bezdrôtového nabíjania, ktorá nahradí káblové nabíjanie. V Európe a v Severnej Amerike bude uvedené na trh v apríli 2015 a následne na celom svete. 

Prieskumom a návštevami domácností IKEA vypozorovala, že ľudia neznášajú v domácnosti hromady káblov. Okrem toho sa stresujú, keď nevedia nájsť nabíjačku a pomyslenie, že kvôli vybitému telefónu nebudú k dispozícii  v nejakom dôležitom okamihu im spôsobuje úzkosť. Naše nové inovatívne riešenia integrujúce bezdrôtové nabíjanie do prvkov bytového zariadenia im život jednoznačne uľahčí.

Technológia stavia na spolupráci s globálnym certifikačným štandardom Qi. O dizajn nového sortimentu, úpravu nočných stolíkov, stolov, stojacej a stolovej lampy na stabilné miesta bezdrôtového nabíjania, sa postaral v prevažnej miere David Wahl. „Vytvorili sme praktické bezdrôtové riešenia, vďaka ktorým nevkusným káblovým nabíjačkám už zrejme odzvonilo. Na niektorých výrobkoch sa dá nabíjať viacero zariadení naraz, bez vytŕčajúcich káblov,“ hovorí David Wahl.

IKEA každým rokom uvádza na trh dizajnérsky hodnotnú kolekciu, ktorá je stelesneným našej vášne pre krajší domov. Naším cieľom je namiesto jednej či dvoch takýchto kolekcií predstaviť zhruba desať dizajnérskych kolekcií ročne.