- Tesco pokračuje v boji proti menštruačnej chudobe: Slovenky ušetrili už 30-tisíc eur
- Poznáte veľkú päťku pre výber detskej obuvi?
- Hodvábne hebká pokožka s novinkou Tea Tree
- Pri toľkej nádhere si neudržíte koncentráciu na šach: Cena je ohurujúca, hmotnosť tiež
- Na rekonštrukcii kuchyne si treba dať záležať z viacerých dôvodov
Pri toľkej nádhere si neudržíte koncentráciu na šach: Cena je ohurujúca, hmotnosť tiež
Poznáte Bentley medzi šachovými súpravami? Jednu takú mal vo vlastníctve aj Michael Jackson. Dnes je vystavená v múzeu pripomínajúcom pamiatku tohto kontroverzného slávneho speváka v Las Vegas.
Drvivá väčšina luxusných interiérových doplnkov nemá prevádzkovú pridanú hodnotu k estetickej. Priznajme si to: zväčša sú to najmä lapače prachu… Ak si však potrpíte na unikátne zariadenie domácnosti alebo firemných priestorov a zároveň holdujete šachu, tip je jasný!
„Najdrahší šachový stolík s hracou plochou aj ručne zmajstrovanými figúrkami stojí bezmála 66-tisíc eur. Menej nákladné, a pritom porovnateľne noblesné súpravy od rovnakého producenta sa však dajú zadovážiť už od necelých tritisíc eur do čosi vyše šesťtisíc,“ zanietene hovorí Milan Roman.
Prezident Slovenského šachového zväzu (SŠZ) už videl niekoľko jedinečných kúskov aj u nás: „V prvom rade sú to úchvatné umelecké diela, pri ktorých aj zdatný šachista má problém nestratiť koncentráciu. Partia s takýmito figúrkami je zážitok ako pre gurmána ochutnávkové menu v michelinskej reštaurácii.“
Ak chcete vedieť, či vaša miestnosť určená na kratochvíle dispozične vyhovuje, samotný stolík má rozmery 126x126x73 cm, pričom horná doska so 64 políčkami meter na meter. Samozrejmosťou sú dve dizajnovo ladiace taburetky.
Čiže nič objemovo prehnane veľké, ale kuriérsku službu si radšej objednajte s donáškou až úplne priamo na miesto určenia. Kompletný – vždy certifikovaný a očíslovaný – artikel vrátane figúrok totiž váži 240 kg!
Ono ani také ťahy počas hry nie sú pre padavky. „Stačí uviesť, že kráľ meria 32 centimetrov a nie je veru z dreva či plastu,“ figliarsky upozorňuje Milan Roman. Základným použitým materiálom je bronz v kombinácii s polodrahokamom ónyxom.
Na záver výrobného procesu metódou tzv. strateného vosku prichádza galvanizácia 24-karátovým zlatom alebo striebrom podľa preferencie zákazníka.
Toskánska značka Piero Benzoni, ktorá vznikla v roku 1966, deklaruje, že len dielenská výroba každej figúrky trvá týždne, ba mesiace. Výsledok naozaj stojí za to!
Zdroj: Hobby.lt