Pre bystrú myseľ aj zdraví vlasy

Antioxidanty, vitamíny, minerály… To všetko, a ešte mnoho ďalších aktívnych látok, sa snúbi v jednej jedinej ingrediencii – tradičnom japonskom čaji matcha. Ten je vynikajúci nielen pre stabilné fungovanie nášho organizmu a mysle, ale dokáže posilniť aj zdravie našich vlasov.

Je dokázané, že pravidelná konzumácia superpotravín má pozitívny vplyv na myseľ, správne fungovanie organizmu, silný imunitný systém aj na zdravý vzhľad pokožky, nechtov a vlasov. Jednoducho povedané superpotraviny sú cestou k zdraviu a vitalite.

Jednou z týchto superpotravín je matcha. Tento najstarší a tiež najvzácnejší zelený čaj z Japonska je doslova nabitý výnimočnými látkami:●      Antioxidanty (má ich napríklad 6x viac ako goji a 17x viac ako čučoriedky) neutralizujú voľné radikály v tele, a chránia tak bunky pred poškodením. Vďaka tomu podporujú celkové vnútorné zdravie a zároveň posilňujú vlasové folikuly.●      Bielkoviny sú dôležité najmä pre posilnenie štruktúry vlasov a tiež ako prevencia ich lámavosti a vypadávania.●      L-theanín, aminokyselina, ktorá dokáže upokojiť nervy, pomôcť zvládať stres a celkovo zlepšiť náladu.●      Esenciálne mastné kyseliny spomaľujú starnutie organizmu a hydratujú.●      Kofeín stimuluje bunky, vlasové korienky aj vnútornú energiu. Vzhľadom na to, že je ale v matche obsiahnutý spoločne s L-theanínom, nespôsobuje nepokoj a nervozitu, ako je to napríklad pri káve, ale naopak zvyšuje koncentráciu.

ceremonial tranquil matcha tea

Čistý, jemný a upokojujúci čaj so sviežou chuťou a typickou vôňou. Je vhodný na upokojenie mysle a jej maximálnu koncentráciu. Zlepšuje pamäť, sústredenie a tiež náladu, pretože spôsobuje tvorbu dopamínu a serotonínu. Na rozdiel od iných doplnkov stravy nemá vedľajšie účinky, ako je napríklad zrýchlený tep alebo zvýšenie krvného tlaku. Napriek tomu ale dodáva energiu, ktorá po vypití jednej šálky vydrží až 6 hodín. Matcha je navyše silný očistný prostriedok schopný odstrániť z tela väčšinu toxínov, a to úplne prirodzeným spôsobom. Aj vďaka tomu významne posilňuje imunitný systém a podporuje celkovú vitalitu organizmu.

ceremonial tranquil matcha tea, 80 g: 51 €

matcha infused oil

Matcha infused oil bol špeciálne vyvinutý na revitalizáciu vlasov a ich ochranu pred pôsobením vonkajších vplyvov. Je bohatý na esenciálne mastné kyseliny, ktoré dodajú účesu bohatú dávku hydratácie, a taktiež na antioxidanty, ktoré vlasy chránia pred pôsobením škodlivín. Olej s obsahom čaju matcha má ľahkú konzistenciu, ktorá vlasy obohatí, ale nezaťaží. Výsledkom jeho pravidelného používania sú prirodzene lesklé a na prvý pohľad zdravé vlasy. 

matcha infused oil, 50 ml: 34 €