V Bratislave vyrástla veľkonočná lúka

K veľkonočným sviatkom bezpochyby patria maľované vajíčka, z ktorých sa tešia predovšetkým deti. Zdobenie kraslíc ako symbolu nového života prichádzajúceho s jarou je zábavou a výsledok teší malých aj veľkých. Rozžiariť oči môžete aj vašim ratolestiam v nákupnom centre VIVO! Bratislava, kde „rozkvitla“ pomyselná veľkonočná lúka plná farebných vajíčok. 

Veľkonočná lúka je komunitný projekt, do ktorého sa zapojili vybrané materské školy, súkromné materské školy a základné školy z hlavného mesta. Výtvory detičiek aktuálne zdobia nákupné centrum VIVO! Bratislava nielen pre potešenie návštevníkov, ale aj pre istý cieľ – hľadajú sa totiž 3 najkrajšie maľované vajíčka a tie budú aj odmenené! Hlasovať za ne môžete aj vy a to osobne počas návštevy nákupného centra na Infopulte alebo prostredníctvom Facebook stránky VIVO Bratislava.

Tvorivé deti, ktoré za svoje veľkonočné vajíčko získajú najvyšší počet hlasov, vyhrajú výlet do vedeckého centra George Science, kde sa budú môcť zapojiť do zaujímavých workshopov s pokusmi, pri ktorých si užijú kopec zábavy. Druhá cena je 200 € poukážka do predajne Ševt vo VIVO! Bratislava, kde si budú môcť nakúpiť napríklad školské pomôcky od výmyslu sveta. Treťou cenou je darčeková karta VIVO! v hodnote 100 € na využitie v ľubovoľnej predajni v rámci nákupného centra. Dve výhry sú nachystané aj pre samotných hlasujúcich – každý, kto sa zapojí priamo v nákupnom centre alebo prostredníctvom FB stránky, sa automaticky zaradí do žrebovania o nákupnú darčekovú poukážku VIVO! Bratislava v hodnote 50 €.

Výstava „Veľkonočná lúka“ bude trvať do 9. apríla 2021, pričom hlasovanie o najkrajšie vajíčka sa pozastaví 8. apríla o 12:00 hod. Celkovo sa do projektu zapojilo 9 škôl, každá z nich obdržala dva kusy vajíčok na ozdobovanie. Šikovné rúčky školákov vytvorili celkovo 18 nadrozmerných vajíčok.

Zoznam zapojených predškolských a školských zariadení:

  • ZŠ s MŠ Česká
  • Školský klub detí pri Základnej škole Kataríny Brúderovej,
  • ZS Za Kasárňou
  • SMŠ Funiversity – Lokácia Staré mesto
  • ZŠ Nevädzova
  • SMŠ Funiversity – Lokácia Mlynská dolina
  • ZŠ Odboráraska
  • SMŠ Funiversity – Lokácia Koliba
  • SMŠ CIS – Lokácia Horský park
Viac informácií o projekte „Veľkonočná lúka“ aj samotnom hlasovaní nájdete na webovej stránke VIVO! Bratislava a na FB stránke VIVO! Bratislava.