Najplodnejší oteckovia Hollywoodu

Jedno dieťa – žiadne dieťa, tvrdia spravidla skúsení rodičia dvoch súrodencov. Čo keď ich však doma pobehuje viac, než máte na prstoch jednej ruky? Dokážete si predstaviť, ako vyzerá taký obyčajný deň so šiestimi malými dievčatkami? Ako asi oslávil Deň otcov (16. 6.) jediný muž v tejto početnej rodine? To si nenechajte ujsť v reláciách Obklopení dcérami (Outdaughtered) a Darček v podobe šestorčiat (Sweet Home Sextuplets) na TV kanále TLC. Ak vás zaujíma, kto zo slávnych oteckov sa pýši najväčším počtom ratolestí v celom Hollywoode, pustite sa do čítania nasledujúcich riadkov.

Eddie Murphy (58) – 10 detí

Americký herec je na čele hollywoodskeho zoznamu osobností s najväčším počtom potomkov. Otcom sa stal tento obľúbený komik celkom 10-krát! A čo nebýva medzi slávnymi zvykom – 5 detí má dokonca s jednou manželkou. Ale pekne po poriadku …

Prvého potomka syna Erica mu porodila v roku 1989 priateľka Paulette Mc Neely. Otcovské povinnosti si však príliš svedomito neplnil, keďže už za rok prišiel na svet ďalší chlapec Christian – jeho mamičkou však bola Tamara Hood. Ani tá sa však z Murphyho priazne netešila príliš dlho, lebo ten vzápätí vzplanul láskou k ďalšej krásavici – Nicole Mitchell. V tomto prípade sa však v marci 1993 konala romantická svadba v newyorskom hoteli Plaza. A do tej doby nepolapiteľný Murphy akoby vďaka prísahe pred oltárom začal sekať dobrotu. S Nicole sa mu narodilo 5 detí – Bria, Myles, Shayne, Zola a Bella. A ich početná rodina pôsobila na filmových premiérach dokonale šťastne.

V apríli 2016 bol však pár prekvapivo rozvedený. Ako dôvod ukončenia 13-ročného manželstva uviedla Nicole rozvodové klišé – „neprekonateľné rozpory.“ Tým asi mala na mysli Melanie Brown, členku speváckej skupiny Spice Girls, s ktorou Eddie randil tak intenzívne, až sa v marci 2007 narodilo dievčatko Angel Iris. Hoci sa herec spočiatku k otcovstvu príliš nemal, nariadené krvné testy potvrdili, že je jeho potomkom číslo 8.

So súčasnou ženou – modelkou Paige Butcher – sú spolu 7 rokov. Za tú dobu sa im narodili 2 deti. Na základe predchádzajúcich informácií o charizmatickom hercovi však tento počet nemôžeme s istotou považovať za definitívny.

Mel Gibson (63) – 9 detí

7 detí a 28 rokov manželstva. To je rodinná bilancia pre herca s najmodrejšími očami a statočným srdcom a jeho ženu Robyn. Zdravotná sestrička a neznámy austrálsky herec si v katolíckom kostole 7. júna 1980 povedali „áno“. Počas deviatich rokov (1980 – 1989) sa im narodilo 7 detí – jedna dcéra a šesť chlapcov. Vplyvom priamej úmery – sláva, peniaze, alkohol a rafinované fanúšičky – sa však, bohužiaľ, aj tento zväzok rozpadol. Samotu a preriedené konto (svojej manželke Gibson vyplatil 400 miliónov dolárov) si herec liečil v náruči ruskej pianistky Oksany Grigorievny, s ktorou sa mu čoskoro narodila dcéra Lucia (10). Namiesto romantických momentiek s bábätkom však začali bulvárne noviny plniť správy o násilí, ktorého sa údajne Gibson na svojej partnerke dopúšťal. Tá si dokonca obstarala súdny príkaz, aby sa slávny herec nemohol s dcérou vídať.

Nepríjemné ťahanice, ktoré sa dostali aj pred súd, kde v hercov prospech svedčili okrem hereckých kolegýň Jodie Foster či Whoopi Goldberg aj exmanželka Robyn, skončili majetkovým vyrovnaním.

V súčasnej dobe žije Mel Gibson už 5 rokov s bývalou jazdkyňou na koni Rosalind Ross. V januári 2017 sa im narodil syn Lars, ktorý je 9. potomkom 63-ročného herca.

Mick Jagger (75) – 8 detí

Muž, ktorý nikdy nestarne a každý by chcel tancovať tak ako on. Áno, to je rocker Mick Jagger, ktorý si dokáže naplno užívať každý deň svojho nespútaného života. Niet sa teda čo čudovať, že splodil 8 detí s 5 partnerkami. Jeho najstaršia dcéra Karis, ktorú mal s americkou speváčkou Marsha Hunt, má už 49 rokov. Keď si bral tehotnú nikaragujskú modelku Biancu, nemala Karis ešte ani rok.

  1. októbra 1971 na svet prišla jej nevlastná sestra Jade Jagger.

Dlhých 22 rokov žil frontman Rolling Stones s modelkou Jerry Hall, s ktorou má 4 deti (okrem iného aj známu modelku s typickou medzerou medzi zubami Georgiu May Jagger). Hoci bola Jerry Hall veľmi tolerantná žena a nad občasnými úletmi svojho charizmatického manžela privierala oči (3 roky prehliadala románik s Carlou Bruni), ich manželstvo nakoniec skončil románik s tehotnou brazílskou modelkou Luciani Gimenez Morad. Syn Lucas sa narodil v máji 1999 – v rovnakom roku bol Mick Jagger rozvedený.

Poslednou jeho oficiálnou partnerkou má byť (ale u Micka Jaggera nikto nevie) baletka Melanie Hamrick, s ktorou vychováva svojho najmladšieho – 2,5-ročného syna Deveraux. Pre informáciu, jeho pravnuk (!) – vnuk dcéry Jade, mal v máji 5 rokov!

Kevin Costner (64) – 7 detí

Hollywoodsky fešák sa nemusí chváliť len vysokým číslom svojich úspešných filmov, nemenej plodným bol aj v počte potomkov. Za svoj život ich „zatiaľ“ má 7. Toho najmladšieho v 54 rokoch.

Jeho prvou ženou sa stala spolužiačka z vysokej školy Cindy, s ktorou má 3 deti. Dcéry Annie (35), Lily (33) a chlapca Josepha (31). Ich manželstvo trvalo 16 rokov a bolo ukončené v roku 1994. Ako o príčine krachu sa špekulovalo o romániku, ktorý slávny herec prežil s Bridget Rooney. Tá sa tiež krátko na to stala matkou jeho 4. potomka – syna Liama ​​(23). Vzťah však nevydržal a charizmatický predstaviteľ osobného strážcu randil napríklad s topmodelkou Elle Macpherson, či s aktivistkou Birgit Cunningham.

Jeho v poradí druhou (a treba poznamenať, že zatiaľ poslednou) manželkou sa stala v roku 2004 návrhárka kabeliek Christine Baumgartner. Spolu majú 3 deti – 2 synov – Cayden (12), Hayes (10) – a dievčatko pomenované Grace (9). Rodina žije podľa bulvárnych médií spokojne na ranči v Colorade.

Steven Spielberg (72) – 7 detí

Uznávaný oscarový režisér spoznal za svoj život dve osudové ženy. Nikoho asi príliš neprekvapí, že obe jeho lásky boli herečky, a filmový otec slávnej postavičky E.T. či Schindlerovho zoznamu ich spoznal pri natáčaní. Tou prvou bola Amy Irving, do ktorej sa Steven Spielberg, keď ju prvýkrát v roku 1976 uvidel, bláznivo zamiloval. Ich vzťah bol však ako na hojdačke, rozchody striedali zmierenia. To posledné v roku 1985 spečatili svadbou, po ktorej sa im za krátky čas narodil syn Max Samuel. Manželstvo však vydržalo iba 4 roky. Rozvod bol definitívny, a hoci si bývalí manželia zaobstarali domy blízko seba, žiadny návrat sa už nekonal. Možno aj z toho dôvodu, že ich porozvodové vyrovnanie bolo považované za jedno z najdrahších.

Pri natáčaní filmu Indiana Jones a Chrám skazy sa Steven Spielberg zahľadel do herečky Kate Capshaw. Pre svoju lásku konvertovala Kate k judaizmu, potom už svadbe v októbri roku 1991 nestálo nič v ceste. V manželstve sa im narodili 3 deti – Sasha (27), Sawyer (25) a Destry Allyn (22). Spoločne ešte adoptovali syna Mikaela (22) a Thea (30). Spielberg si potom ešte osvojil Katinu dcéru Jessicu (42) z predošlého manželstva s Robertom Capshaw.

Celkovo tak Stevenovi Spielbergovi hovorí „ocko“ 7 ratolestí.