Keď vonku zúria horúčavy…

Momentálne nás trošku trápia vysoké horúčavy, aj keď to najhoršie z teplých dní je asi ešte len pred nami. Samozrejme verím, že sa všetci tešíte veď to znamená kúpaliská, dovolenky a hlavne ľahké oblečenie. A čo je na horúce dni najlepšie? Ideálne sú šaty, ktoré príjemne prefukujú, topy bez ramienok, šortky a tielka. K tomu sandále, dajte na hlavu klobúk a môžeme pokojne vyraziť naproti 30 stupňovým horúčavám.

Netreba sa báť nosenia šortiek aj v prípade bežných dní. Dôležité je totiž ako ich nastylujeme. Dajú sa nosiť rovnako ako sukňa (do práce nie príliš krátke) s elegantnejším topom alebo košeľou a napríklad vysokými podpätkami.

Rovnako sa dá využiť aj jeden a ten istý model krátkych šiat. V sobotu si k nim môžeme obuť tenisky, alebo sandále a v pondelok do práce elegantnejšie lodičky. Aj tie najjednoduchšie letné šaty sa totiž dajú ozvláštniť vhodným výberom topánok a doplnkov.

Výbornou voľbou na horúce dni je tiež overal. Z topov je dobrou investíciou takzvaný „tube top“, alebo top bez rukávov. Dá sa totiž výborne kombinovať s džínsami, šortkami aj maxi sukňou.

Určite tiež nezabúdajme na otvorené sandále. Nemusia byť spravidla ani na vysokom podpätku. Aktuálne sa dajú v obchodoch nájsť veľmi pohodlné modely bez podpätku, alebo na rovnej platforme.

A na záver tu sú sukne. Okrem maxi dĺžok sa nosia aj midi sukne, ktoré vyzerajú výborne práve s takým tube topom.