Hitom tohtoročnej zimy je horúci cider

Sezóna vianočných trhov a stretnutí s priateľmi pri pohári punču je v plnom prúde, a vy už máte iste ponuku horúcich nápojov v stánkoch so sviatočnými špecialitami podrobne zmapovanú. Čo tak vymeniť klasický punč za niečo iné príjemne hrejivé? Za nápoj, ktorý tradične zahreje zvnútra a zároveň je netradičný a trendy? Vyskúšajte niektorý z horúcich miešaných drinkov so ciderom Strongbow! Značka ich túto zimu prináša na obohatenie nápojového lístka vo vybraných prevádzkach, na vianočných trhoch či v zimných strediskách. S našimi receptami ich jednoduchú prípravu môžete vyskúšať dokonca aj v pohodlí domova. 

Cider Strongbow si za necelé dva roky po uvedení na trh našiel cestu k chuťovým pohárikom slovenských konzumentov, a v súčasnosti dosahuje približne 85 %-ný podiel na trhu ciderov u nás. „Tento úspech, rovnako ako tohtoročná novinka Strongbow Dark Fruit, ktorý sa zo všetkých krajín najlepšie predáva práve na Slovensku, nás presvedčil, že Slováci milujú cider aj inovácie. Preto sme sa pre túto zimu rozhodli priniesť niečo inovatívne pre segment Food aj Horeca“, hovorí Peter Nikodém, brand manager značky Strongbow v spoločnosti HEINEKEN Slovensko a dodáva: „V maloobchodných predajniach si konzumenti môžu vybrať limitovanú zimnú edíciu Strongbow Winter Spice – cider s chuťou vianočných korenín, ktorý chutí výborne na ľade aj horúci v šálke.  Pre Horeca prevádzky sme pripravili sériu miešaných nápojov s horúcim Strongbow Gold Apple, Red Berries a Dark Fruit.“ Originálne miešané drinky s receptúrou pripravenou exkluzívne pre značku Strongbow sú k dispozícii vo vybraných Horeca prevádzkach ako netradičná alternatíva hrejivých alkoholických nápojov počas zimných mesiacov.

Ako na to?

Príprava miešaých nápojov so Strongbow je jednoduchá, a zvládne ich aj menej skúsený barman či dokonca amatér v pohodlí domova. Základom je vždy jedna z chuťových variácií cideru Strongbow, doplnená o tvrdý alkohol z bežnej ponuky, a kombinácia sa dochutí citrónovou šťavou a medom alebo ochuteným sirupom. Ingrediencie sa v bare zmiešajú v džezve a nápoj sa zohreje naparovacou tryskou, doma stačí zložky zmiešať v menšom hrnci a zohriať, nie prevariť. Ideálne je podávanie v sklenej šálke určenej na horúce nápoje v objeme 470 – 500 ml, ktorú je vhodné vopred nahriať, aby sa predišlo rýchlemu schladeniu nápoja. Pred samotnou prípravou si pripravte dekoráciu podľa receptu, ktorá umocní celkový dojem a arómu nápoja. Dôležité je nápoj podávať vždy horúci a najmä s úsmevom pre svojich hostí.