Práčky a sušičky W1 a T1 Classic: duo pre perfektnú bielizeň

Spoločnosť Miele uvádza na slovenský trh nové modely z obľúbeného a cenovo dostupného radu Classic. Práčky  W1 Classic a sušičky T1 Classic predstavujú výbornú kombináciu spotrebičov pre užívateľov, ktorí si potrpia na vysokej kvalite  prania,  komforte obsluhy a energetickej účinnosti.

Práčky W1 Classic

Rovnako ako sesterské modely vo vyššej cenovej triede, aj nové práčky W1 Classic sú vybavené motorom ProfiEco, ktorý je zárukou  tichého, energeticky úsporného a pritom výkonného prania. Dosahujú energetickú účinnosť triedy A+++ , no v závislosti od modelu môže byť  ich spotreba energie ešte  o desať percent nižšia, ako je energetická trieda A+++.

Pranie bielizne je maximálne šetrné a jemné. Vďaka špeciálnej voštinovej štruktúre bubna Miele sa medzi stenou bubna a textíliami tvorí jemný vodný film, po ktorom bielizeň ľahko kĺže. Otvory v bubne so zaleštenými okrajmi chránia  oblečenie pred žmolkovaním a vyťahanými nitkami.

O dávkovanie špeciálneho pracieho prostriedku a aviváže sa stará funkcia Miele CapDosing, ktorá je v tomto rade použitá po prvýkrát. Malú kapsulu s pracím prostriedkom stačí jednoducho nasadiť do priehradky a práčka automaticky vypláchne jej obsah v momente, kedy to prací cyklus vyžaduje. Perfektné výsledky prania tak máte zaručené prakticky bez námahy aj u textílií, ktoré vyžadujú špeciálnu starostlivosť, ako je napr. vlnené alebo outdoorové oblečenie.

Ovládanie práčky je maximálne jednoduché a intuitívne. Koncept ovládania s názvom DirectSensor  umožňuje aktivovať všetky cykly prania, vrátane spustenia alebo zastavenia programu,  na otočnom voliči. Prehľadný veľký displej zase zobrazuje teplotu, počet otáčok pri odstreďovaní alebo programovú voľbu. Požadované nastavenie možno zvoliť jednoduchým dotykom, pričom podsvietené sú iba tie možnosti, ktoré môžu byť užitočne kombinované s predtým zvoleným programom.

Sušičky T1 Classic

Sušičky Miele T1 Classic s tepelným čerpadlom dosahujú energetickú účinnosť triedy A++. Pracujú so systémom EcoDry, ktorý zaručuje trvale nízku spotrebu energie a krátku dobu sušenia. Vďaka efektívnej súhre filtračného systému Miele s bezúdržbovým výmenníkom tepla nemajú nečistoty šancu usadzovať sa vo vnútri výmenníka tepla a tým trvale znižovať výkon prístroja. Nízke hodnoty spotreby sú tak  konštantné po celú dobu životnosti prístroja.

Vďaka systému PerfectDry bude Vaša bielizeň perfektne usušená aj pri praní v mimoriadne tvrdej vode, čo pri bežných sušičkách nie je samozrejmosťou. Tvrdosť vody totiž ovplyvňuje meranie zvyškovej vlhkosti bielizne, a tým i celý výsledok sušenia. Systém PerfectDry rozpozná tvrdosť vody a v súlade s tým upraví dĺžku procesu sušenia. Vaša bielizeň tak nikdy nebude presušená a ani príliš vlhká.

So sušičkou  Miele T1 Classic však získate nielen mimoriadne nadýchanú, ale aj krásne prevoňanú bielizeň. Postará sa o to funkcia  FragranceDos, ktorá počas sušenia rovnomerne rozptýli vôňu do bielizne. Flakón s vybranou vôňou stačí jednoducho nasadiť do držiaka vo filtri. Jeho pootočením môžete intenzitu vône regulovať. Ovládanie „DirectSensor“ je aj v prípade  sušičiek T1 Classic mimoriadne prehľadné. Dotykové tlačidlá pre priamu voľbu zaručujú jednoduchú a rýchlu voľbu nastavení požadovaného programu.

Modely W1  a T1 Classic sú v závislosti od typu prístroja určené pre sedem alebo osem kilogramov bielizne. Rovnako ako všetky ostatné práčky a sušičky Miele sú testované na 20-ročnú životnosť.