Objavte krásu počas Cesty Slovenskom

„Keby som mal voliť medzi pravdou a krásou, volil by som krásu. Je pravdivejšia, než pravda sama,“ hovorí wild fotograf Tomáš Hulík, ktorý sa vybral naprieč Slovenskom túto krásu hľadať. O tom, že ju našiel, sa môžete presvedčiť na jeho výstave s názvom Cesty Slovenskom. 

Za krásnymi miestami nemusíme chodiť až tak ďaleko. Stačí sa rozhliadnuť okolo seba, veď aj naše Slovensko skrýva mnoho nádherných miest. Keď sa ich s fotoaparátom v ruke vybral fotograf a ambasádor značky NIKON Tomáš Hulík hľadať, tiež bol sprvoti nerozhodný. Potom však zistil, že treba načúvať a nebáť sa pri tom aj niečo počuť. Že sa treba pozerať a nebáť sa pri tom niečo vidieť. Výsledky pozorovania a načúvania krásam našej krajiny (častokrát bežnému človeku nedostupných) zachytávajú diela Cesty Slovenskom – film aj kniha. Jedinečné fotografie dokumentujúce všetky krásne miesta Slovenska fotil na Nikon D810: „Tento fotoaparát má vysoké rozlíšenie, čo ho absolútne predurčuje na krajinárske fotografie. Má vynikajúcu a bohatú tonalitu a absenciu šumu pri relatívne vysokom ISO, čo dáva možnosť fotografovať aj pri zlých svetelných podmienkach,“ vysvetľuje Tomáš._th46129

Fotografie zachytávajúce známe i menej známe kúty Slovenska dýchajú jedinečnou atmosférou týchto miest, či už ide o pokojnú prírodu alebo kultúrne pamiatky. Tomáš Hulík tvrdí, že pohľad dovnútra je hlbší ako intelektuálny pohľad zvonka. Pre vyštudovaného biológa a enviromentalistu nie je načúvanie prírode a súlad s ňou ničím novým. Prostredníctvom jeho fotografií máte pocit, ako keby ste spolu s ním skutočne nahliadli dovnútra a odhalili to, čo sa na prvý pohľad často prehliada. Buďme hrdí na naše Slovensko a kochajme sa jeho krásou – aj prostredníctvom unikátnych fotografií Tomáša Hulíka, ktoré určite inšpirujú nejedného človeka, aby si tieto miesta šiel pozrieť a zažiť aj na vlastnej koži.

Slávnostná vernisáž rovnomennej výstavy Cesty Slovenskom sa bude konať 13. októbra o 18:00 hod. v Galérii Z v Zichyho paláci na Ventúrskej 9 v Bratislave. Pokochať sa krásami Slovenska zachytenými objektívom talentovaného fotografa a ambasádora máte možnosť až do 20. novembra.