Na vínnych tour ochutnáte známe vína z okolia Trnavy

V čase vinobraní slovenské vinárstva otvárajú svoje pivnice pre návštevníkov. Dávajú im možnosť pozrieť sa na miesta, kde víno vzniká, ochutnať ho a navyše osobne spoznať majstrov vinárov. Ak sa aj vy chystáte stráviť jeseň výletmi do známych slovenských vinárstiev a medovinárstiev, máme pre vás tie správne tipy, kam sa za nimi vydať.

Už od soboty 1. októbra sa tešiť na nezabudnuteľné zmyslové zážitky, ktoré Vám prinesú naše tradičné slovenské vína a medovina z okolia Trnavy. Počas jesenných víkendov môžete navštíviť dvojicu známych vinárstiev Víno Mrva&Stanko a KARPATSKÁ PERLA, ktoré dopĺňajú tri malé rodinné vinárstva výnimočné svojou osobitou filozofiou a architektúrou. Moderné vinárstvo Terra Parna postavené uprostred romantického vinohradu, vinárstvo VÍNA Z MLYNA, ktoré sídli v historickom vodnom mlyne a MAGULA – rodinné vinárstvo špecializujúce sa na výrobu bio vína.

Priamo v sprievode majstrov vinárov zdegustujete niekoľko vzoriek vína a nahliadnete nielen do technologických, výrobných priestorov, ale aj do barikových pivníc,“ hovorí Michaela Potočárová, riaditeľka OOCR Trnava Tourism a dodáva, že „sobotné vínne tour môžete absolvovať počas celej jesene od septembra do novembra takmer každú sobotu a v každom termíne navštívite inú dvojicu vinárstiev.

Najlepšiu slovenskú medovinu zas môžete ochutnať počas piatkových výletov priamo na mieste jej vzniku v Dolnej Krupej, kde sídli Medovinárstvo Apimed. To sa okrem produkcie kvalitného medu venuje výrobe medoviny už takmer dve desaťročia a vlastní aj titul „Najlepšia medovina na svete“.

Počas dvoch hodín ,,putovania“ za kráľovským nápojom odhalíte tajomstvo jeho výroby, technológ vás prevedie nielen technologickými priestormi, ale aj barikovou pivnicou. Zároveň počas riadenej odbornej degustácie ochutnáte až osem druhov medoviny a to v štýlovej degustačnej miestnosti spolu s pripraveným občerstvením,“ vysvetlila na záver Michaela Potočárová. O gastronomický zážitok bude teda určite postarané. Každého účastníka výletu neminie aj sladké prekvapenie.

Ak ste milovníkmi vína aj medoviny, môžete oba výlety spojiť do jedného – v piatok ochutnať med a medovinu a v sobotu vína z dvojice miestnych vinárstiev. Odvoz z Trnavy je v rámci výletového balíčka a ubytovanie je možné si rezervovať cez miestnu organizáciu cestovného ruchu na www.regiontirnavia.sk.

Termíny piatkových výletov do medovinárstva APIMED do Dolnej Krupej:

  1. 9. 2016
  2. 10. 2016
  3. 11. 2016

Vždy v čase od 18.00 do 20.00 h s nástupom i výstupom na Radlinského ulici v Trnave.

Termíny jesenných Sobotných vínnych tour:

Október
1. 10. | MAGULA rodinné vinárstvo a VÍNO MRVA & STANKO
8. 10. | VÍNA Z MLYNA a VÍNO MRVA & STANKO
15. 10. | MAGULA rodinné vinárstvo a VÍNA Z MLYNA
22. 10. | TERRA PARNA a KARPATSKÁ PERLA

November

12. 11. | VÍNO MRVA & STANKO a KARPATSKÁ PERLA
19. 11. | KARPATSKÁ PERLA a TERRA PARNA