#HrajLepsie ako ja! spája futbal s hudbou – tínedžeri z Virtuoso orchestra motivujú našich na EURO 2016 k virtuóznym výkonom.

Ani po sobotňajšom prehratom zápase našich futbalistov s Walesom talentovaní tínedžeri z Virtuoso orchestra nezúfajú a slovenským reprezentantom posielajú svoju online podporu na štadióny v krajine galského kohúta v sérii krátkych hudobných odkazov s výzvou #HrajLepsie ako ja!

Hudobné shoty #HrajLepsie ako ja!, natočené vtipnou formou a zverejnené na sociálnych sieťach, zobrazujú naschvál tak trochu falošnú a rytmicky nepresnú hru talentovaných hudobníkov na husle či cajon s cieľom motivovať slovenských futbalistov k najlepším možným výkonom. Nechávajú tak priestor práve im, aby vynikli.

„Netreba sa nechať odradiť, nie každý „koncert na trávniku“ dopadne excelentne. Dôležité je pozbierať sa a do ďalšieho vystúpenia ísť z plných síl. Je to rovnaké ako v orchestri – treba sa pred koncertom správne naladiť, podať maximálny výkon a hrou a gólmi potešiť diváka“, hovorí o spojení futbalistov a muzikantov bývalý dorastenecký reprezentant Slovenska vo futbale a súčasný dirigent orchestra Igor Dohovič. „Práve teraz, po neúspechu, potrebujú naši futbalisti o to viac vedieť, že im držíme palce a veríme, že objavia svoje skryté možnosti, aj v zvrat šťasteny“, dodáva Dohovič.

Hudobné odkazy sú zároveň výzvou všetkým muzikantom na Slovensku – profesionálnym aj amatérskym, ktorí fandia futbalu. „Každý sa môže pridať. Stačí pár sekúnd hrania na akomkoľvek hudobnom nástroji a na konci nech zaznie výzva: #HrajLepsie ako ja! To zvládne každý. Video môžete na sociálnych sieťach uverejňovať s hashtagom #HrajLepsie,“ informovala Kika Šeligová, koncertná majsterka orchestra Virtuoso.

Séria odkazov bude aktualizovaná počas celej doby pôsobenia našich futbalistov na Majstrovstvách Európy vo futbale 2016 až do ich návratu na Slovensko.

Virtuoso orchestra združuje 50 talentovaných tínedžerov z celého Slovenska vo veku od 10 do 19 rokov. Napriek útlemu veku už ukázali svoje herné majstrovstvo na podujatiach Viva Musica!, Pohoda, Schengenský poludník, či keď ako orchester sprevádzali pred mega publikom stálice i mladé kométy hudobného neba (Miro Žbirka, Peter Cmorík, Celeste Buckhingam, Marián Čekovský, Robo Grigorov, Zuzana Smatanová a ďalší).

Hudobné odkazy #HrajLepsie ako ja! si môžete pozrieť na:
https://twitter.com/hashtag/HrajLepsie?src=hash
Viac informácií o Virtuoso orchestra a ich pripravovaných podujatiach nájdete na:
www.virtuoso.sk