Finalistky Miss Universe SR 2016 ovládli Malorku.

Malorka – Dvanásť dievčat súťažiacich o titul Miss Universe Slovenskej Republiky 2016 14. júna opustilo hranice Slovenska a v sprievode riaditeľky súťaže Silvie Lakatošovej  pristálo na Malorke, kde  ich čakal hneď na druhý deň nabitý program. Stačil im len jeden deň na to, aby si podmanili celý ostrov a večer na módnej prehliadke okrem potlesku počuli z hľadiska kričať už aj svoje mená.  

Dievčatá prezentovali rodné Slovensko s obrovskou eleganciou. S uznávanou tenistkou Danielou Hantuchovou najskôr otvorili golfový turnaj a o niečo neskôr už boli súčasťou prestížneho tenisového turnaja WTA International Mallorca Open. Exhibičný tréning odohrali pod taktovkou toho najpovolanejšieho,  Toniho Nadala, strýka a zároveň trénera legendárneho Rafaela Nadala.  Na kurtoch, kde počas turnaja hrajú najväčšie hviezdy tenisu, si vyskúšali hru s tenisovou raketou v ruke všetky finalistky. Jedna z kandidátok na kráľovnú krásy Kristína Šulová dokonca zožala od divákov “standing ovation” po tom, čo jej výmena trvala niekoľko minút.  Jej talent pre hru potvrdil sám Nadal.

Po úspešnom dni sa v priestoroch turnaja konala módna prehliadka  a finálová dvanástka sa po móle prešla v plážových modeloch prestížnej značky priamo z Malorky.  Prekvapením večera bolo, keď sa pri záverečnej promenáde ozývali z hľadiska krstné mená dievčat, ktoré padli do oka hosťom VIP párty turnaja.  Dievčatá prezentovali Slovensko skutočne na úrovni a dokázali, že sú nielen krásne, ale aj šarmantné a reprezentatívne. Som na dievčatá hrdá a priznám sa, že nájsť medzi nimi kráľovnú, nebude jednoduché,” prezradila Silvia Lakatošová.

Finálovú dvanástku čaká už budúcu sobotu módna prehliadka na medzinárodnom filmovom festivale v Trenčianskych Tepliciach.