Kozel spojil sily s pekármi, vytvorili nový slovenský rekord!

Bratislavskí pekári upiekli netradičný 11-metrový Kozlov rekordný pivný koláč, čím vytvorili nový slovenský rekord. Pochutnať si na ňom mohli návštevníci Bratislavského majálesu, ktorí kúpou koláča navyše podporili dobrú vec.

Rekordný pivný koláč sa podarilo upiecť značke Kozel v spolupráci s Cechom pekárov a cukrárov západného Slovenska, ako aj petržalskou Prvou bratislavskou pekárenskou spoločnosťou, členom skupiny Penam. Certifikát o vytvorení slovenského rekordu prišiel odovzdať osobne pán Igor Svítok, autor knihy Slovenských rekordov.

Za Kozel toto ocenenie poctivej práce prevzala jeho brand manažérka Katarína Hozáková, ktorá vysvetlila, prečo sa rozhodli piecť práve 11-metrový pivný koláč: „Pre túto akciu sme sa rozhodli nielen preto, že k dobrému pivu patrí dobré jedlo, ale chceli sme zároveň vzdať hold nenápadným hrdinom našich všedných dní – slovenským pekárom. Za tým, aby sme si mohli každý deň na raňajky vychutnať čerstvé pečivo, stojí veľké množstvo ich poctivej práce, ktorá však ostáva často nepovšimnutá. Veľkopopovickí sládkovia veľmi dobre vedia, aké náročné je umenie tradičného remesla. Preto sme sa rozhodli pekárom takto verejne poďakovať.“

Chutný slaný pivný koláč, ktorý meral 11 metrov práve kvôli tomu, že jeho základnou zložkou bolo pivo Kozel 11°; sa vypredal veľmi rýchlo. Niet sa čo diviť, Kozel sa totiž rozhodol vyzbieranou sumou podporiť Občianske združenie Inklúzia, ktoré prevádzkuje známu kaviareň Radnička. Združenie je výnimočné tým, že podporuje tradičné remeslá a každoročne sa v priestoroch kaviarne organizuje prezentačno-predajná výstava výrobkov z chránených dielní.