Prémiové Samsung SUHD TV 2016 sú v predaji.

Televízory SUHD TV 2016, vybavené displejom Quantum Dot, prinášajú najrealistickejší obraz, špičkový dizajn, jednoduchý prístup k obsahu a skutočne inteligentné funkcie aj pre náročných užívateľov.

Veľkolepý rad televízorov Samsung SUHD TV 2016 dorazil do slovenských predajní. Na zákazníkov čakajú modely so zakrivenou aj plochou obrazovkou s veľkosťou od 55 do 88 palcov. Tie prinášajú v súčasnosti najvyššiu dostupnú kvalitu obrazu vďaka patentovanej technológii Quantum Dot, funkcii HDR so svietivosťou až 1000 nitov a taktiež za pomoci úplne novej antireflexnej vrstvy Ultra Black, ktorá dokáže absorbovať okolité svetlo. Diváka potom nerušia nežiaduce odlesky okolitých svetelných zdrojov a môže sa plne sústrediť na práve sledovaný program.

Všetky modelové rady KS7000, KS8000, KS9000, KS9500 a KS9800 sú vybavené patentovanou technológiou Quantum Dot, ktorá dokáže bez skreslenia a zníženia jasu zobraziť prakticky akúkoľvek farbu z viditeľného spektra a ponúknuť tak optimálne jedinečný obrazový zážitok bez ohľadu na okolité osvetlenie. Úžasný jas a výnimočný kontrast s najrealistickejšími farbami zabezpečuje technológia HDR a novinka Ultra Black významne znižuje odraz nežiaduceho svetla dopadajúceho na obrazovku. Táto antireflexná vrstva odlesky absorbuje a umožňuje zreteľné zobrazenie detailov aj v tmavých častiach obrazu.

Ďalšie skvalitnenie obrazu umožňuje funkcia SUHD Remastering Engine, ktorá automaticky analyzuje obsah, a pokiaľ nie je v rozlíšení UHD, remasteruje ho tak, aby bol zobrazený čo najbližšie zámeru jeho autora.

Svetovú premiéru zažíva zakrivený dizajn úplne bez rámiku. Rámik teda už neohraničuje obraz a divák má možnosť zamerať sa na samotný dej filmu. Modely KS7000 až KS9000 sú mimoriadne tenké (Premium slim) a dizajn najvyšších modelov KS9500 a KS9800 je v prevedení Ultra slim. Ich zadná strana je hladká bez rušivých priehlbín, dierok a skrutiek, a tak môže byť televízor umiestnený aj do priestoru a stať sa tak skutočným stredom domácnosti.

Nové Smart TV Samsung vybavené OS Tizen umožňujú prostredníctvom inteligentného rozhrania Smart Hub 2016 jednoduchý a rýchly prístup k obsahu z jediného miesta. Ponuka televíznych programov, hry a menu pre základné nastavenie sa objavia okamžite po zapnutí obrazovky.

V ústrety užívateľovi vychádza inteligentný diaľkový ovládač Smart Control, ktorý rieši problém viacerých ovládačov na konferenčnom stolíku. Samsung Smart TV automaticky rozpozná všetky typy pripojených zariadení cez HDMI, napr. set-top box, hernú konzolu, OTT box alebo domáce kino a pomocou nového diaľkového ovládača Smart Control ich môžete pohodlne ovládať.

Samsung SUHD TV sú v obchodoch od apríla za ceny začínajúce od 1 819 EUR pri modelovom rade KS7000, 2 359 EUR pri modelovom rade KS8000 a 2 549 EUR pri modelovom rade KS9000.