Pracovná LED lampa IKEA RIGGAD získala ocenenie iF DESIGN AWARD 2016 za dizajn.

Pracovná LED lampa RIGGAD s bezdrôtovým nabíjaním sa môže pochváliť prestížnym ocenením iF DESIGN AWARD v kategórii Osvetlenie, ktoré si priniesla z Mníchova. iF DESIGN AWARD je jedným z popredných svetových ocenení v oblasti dizajnu.

V tomto roku sa o priazeň poroty iF uchádzalo viac ako 2 400 účastníkov s viac ako 5 000 produktmi z 53 krajín sveta. „Zisk ocenenia iF DESIGN AWARD je vynikajúcim ohodnotením nášho dizajnu. Sme poctení tým, že si toto ocenenie odniesla pracovná lampa RIGGAD,” hovorí Björn Block, Range Manager pre Osvetlenie a IKEA Home Smart v IKEA of Sweden AB.

Na základe spotrebiteľských prieskumov a návštev domácností považujú ľudia nabíjanie svojich mobilných telefónov za negatívnu nevyhnutnosť. To je dôvodom, prečo IKEA vyvinula pracovnú lampu RIGGAD, ktorá nabíja váš telefón počas toho, ako pracujete. Cieľom bolo znížiť stres z toho, že sa ľuďom v nevhodnom čase vybije telefón a zároveň odstrániť hromadu káblov z pracovného stola.

Chcel som, aby nabíjačka jednoducho splynula s prostredím a nabíjanie sa stalo prirodzenou súčasťou domácnosti. Zároveň, aby sa ľahko používala. Výsledkom je nabíjacia podložka s jednoduchým, ale zaujímavým dizajnom,” hovorí David Wahl, dizajnér, IKEA of Sweden AB.

Pracovná lampa RIGGAD je jedným z produktov kolekcie IKEA pre bezdrôtové nabíjanie. Produkty z tejto kolekcie využívajú technológiu, ktorá stavia na spolupráci s globálnym certifikačným štandardom Qi tak, ako väčšina výrobcov mobilných zariadení. Zariadenia, ktoré túto technológiu neumožňujú, môžete nabíjať s pomocou krytu na bezdrôtové nabíjanie VIT.