Tepelná technika kompaktne zabudovaná v priečke.

Bytová odovzdávacia stanica TacoTherm Dual Piko kombinuje prietokové ohrievanie pitnej vody a rozvod tepla pre bytovú jednotku v závislosti na jeho potrebe. Spoločnosť Taconova predstavila v rámci produktovej skupiny „systémová technika“ nové prevedenia bytovej odovzdávacej stanice TacoTherm Dual Piko, ktoré prinášajú ešte viac flexibility pri regulácii a ohreve pitnej vody aj pri napojení na rôzne spôsoby výroby tepla.

Univerzálne kombinovateľné moduly možno pri projektovaní konfigurovať podľa konkrétneho objektu s nastavením vhodnej stratégie regulácie ohrevu pitnej vody a odovzdávania tepla. Vďaka štíhlej konštrukcii a dostupným variantom s montážnou skriňou, alebo bez nej, možno produkt prispôsobiť každej montážnej situácii. Pretože stavebná hĺbka modulu je len 110 mm, možno stanicu napríklad integrovať priamo do priečok. Stanica potom rozvádza teplo podľa potreby do systému radiátorov, podlahového vykurovania s až 10 vykurovacími okruhmi, možná je aj kombinácia oboch systémov odovzdávania tepla. Pre vykurovacie systémy s rôznymi výrobníkmi tepla ponúka Taconova varianty pre zapojenie do dvojvodičových, trojvodičových a štvorvodičových systémov.

Bytové odovzdávacie stanice pre nízke vstupné teploty.

Ďalšou novinkou vo variabilnom sortimente je prevedenie TacoTherm Dual Piko WP, ktoré je koncipované pre vykurovacie systémy s nízkymi vstupnými teplotami, a možno ho preto ideálne prevádzkovať spoločne s tepelnými čerpadlami. Pre prevádzku so systémom tepelných čerpadiel je regulácia modulu čerstvej teplej vody upravená tak, aby v závislosti na teplote v primárnom okruhu bol aj pri minimálnom rozdielu teplôt na prívode a spätnom toku v hodnote 3 K zaistený požadovaný teplovodný výkon. Modul čerstvej teplej vody napríklad pri prívodnej teplote na primárnej strane 48 ° C dodáva až 18 l teplej vody za minútu s výstupnou teplotou 45 ° C.

Meranie spotreby tepla na vykurovanie a pitnej vody je možné integrovať centrálne priamo do stanice. Miesto časovo náročnej montáže podomietkových skríň s vodomermi je možné do existujúcich montážnych trás jednoducho zabudovať na trhu bežné vodomery na teplú a studenú vodu.