Plánovanie rodičovstva je o dvoch.

V dnešnej dobe je plánovanie rodičovstva čoraz častejší fenomén. Vďaka nemu majú partneri pocit istoty, že sa pre potomka rozhodli vo chvíli, kedy mu budú vedieť darovať všetko to, čo potrebuje.

Nie je však žiadnou výnimkou, že toto rozhodnutie nastáva v období, kedy, povedzme si úprimne, nie sú pre splodenie potomka najvhodnejšie podmienky. Vek prvorodičiek sa neustále posúva s čím narastajú aj komplikácie pre počatie. Potomok je výsledok spojenia dvoch ľudí a má byť výsledkom pozitívnej spolupráce oboch partnerov. Aká je preto v tomto období úloha partnera? Nepochybne tá najdôležitejšia!

Okrem psychiky, ktorá je kľúčová však netreba zabúdať ani na dostatočný prísun vitamínov a zdravý životný štýl.

U mužov sa pre toto obdobie odporúča zvýšený príjem antioxidantov a  inozitolu, ktoré vo vhodnej kombinácii pomáhajú k zreniu a tvorbe spermií. Selén podporuje zrenie a kvalitu spermií, proti oxidačnému stresu a voľným radikálom pôsobí kyselina listová, vitamín E a myo-inozitol.

Pre ženy je okrem iného veľmi dôležitá kyselina listová, vďaka ktorej dochádza k rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva a tiež myo-inozitol. Na to aby sme mali optimálny prísun všetkých potrebných vitamínov a minerálov by sme museli zjesť obrovské množstvo rôznorodých a ťažko kombinovateľných potravín.

Navyše potraviny tepelným spracovaním strácajú vitamíny i minerály. Aby ste mali istotu, že máte potrebný prísun jednotlivých vitamínov i minerálov, je vhodné ich dopĺňanie vo forme výživových doplnkov. Na trhu existuje partnerský balíček, ktorý obsahuje doplnok stravy určený nielen pre plánujúce ženy – Inofolic, ale aj pre mužov.

Prečo partnerský balíček Inofolic + Folandrol?PARTNERSKY BALICEK 3D

Výživový doplnok INOFOLIC je spojením mimoriadne potrebného vitamínu myo-inozitolu a kyseliny listovej. Kyselina listová je potrebná k rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva. Myo – inozitol je vitamín skupiny B, ktorý sa nachádza prirodzene v organizme. V prírode je jeho výskyt hojný, avšak ak by sme chceli nedostatok myo – inozitolu v tele doplniť na optimálne hodnoty, museli by sme zjesť  obrovské množstvo rôznorodých a ťažko kombinovateľných potravín.

Doplnok stravy INOFOLIC je preto vhodné užívať pri zvýšenej potrebe myo – inozitolu a kyseliny listovej, prípadne pri nedostatku týchto vitamínov v organizme. O tom, že si produkt obľúbili pacientky aj lekárnici svedčí aj fakt, že INOFOLIC zvíťazil v nezávislom odbornom hodnotení lekárnikov v kategórii zlepšenie plodnosti. Dlhoročné praktické skúsenosti s ním majú aj gynekológovia i ženy v celej Európe, vrátane Slovenska.BOX FOLANDROL 3D

Pre mužov bol vyvinutý taktiež výživový doplnok šitý na mieru – FOLANDROL, ktorý je každodenným pomocníkom lekárov v podpore mužskej plodnosti. Výživový doplnok na báze myo-inozitolu a antioxidantov je vhodný ako doplnok v prípade zvýšenej potreby alebo nedostatku nielen týchto látok. Užívanie myo-inozitolu má zásadný význam pri dozrievaní a pohyblivosti spermií.

Kyselina listová je odporúčaná v období plánovania tehotenstva a v tehotenstve, pretože prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému, syntéze aminokyselín či tvorbe krvi. Antioxidanty prispievajú k ochrane spermií pred oxidačným stresom a môžu tiež napomáhať mužskému reprodukčnému zdraviu v období, keď sa pár snaží otehotnieť. K tvorbe a zreniu spermií je potrebný selén. Zinok prispieva k plodnosti a správnej reprodukčnej funkcii. Folandrol sa užíva podľa potreby a odporúčania lekára na úpravu spermií v dávke jeden alebo dva sáčky denne.