ASUS uvádza na slovenský trh nové smartfóny ZenFone.

Spoločnosť ASUS oznámila dostupnosť nových smartfónov ZenFone pre slovenský trh. Je to najtenší fototelefón s trojnásobným optickým zoomom na svete. ZenFone Laser je 5-palcový smartfón s atraktívnou cenovkou a takmer okamžitým zaostrovaním pri fotení pomocou lasera. ZenFone Max vyniká najmä obrovskou 5000mAh batériou a vylepšený model ZenFone 2 má v špeciálnej Deluxe edícii výkonnejší procesor a až 256 GB úložisko.

ASUS ZenFone 2 Laser (ZE500KL):

Je skvele spracovaný smartfón, ktorý v sebe kombinuje nádherný dizajn, výborný výkon, ostrý obraz, plynulé intuitívne používateľské rozhranie a atraktívnu cenu. Má 5-palcový displej s HD rozlíšením a ochranným sklom Corning Gorilla Glass 4, štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 415 a 2 GB operačnú pamäť. Úložisko o veľkosti 16 GB je rozšíriteľné pomocou microSD karty až o ďalších 128 GB. Smartfón umožňuje súbežne využívať dve micro SIM karty.

Je vybavený 13 Mpx fotoaparátom s technológiou PixelMaster a svetelnosťou f/2,0, ktorý umožňuje vytvárať snímky vo vysokom rozlíšení prakticky ihneď po stlačení spúšte. Úplne nová funkcia automatického zaostrovania pomocou lasera znižuje rozmazanie a zlepšuje stabilizáciu obrazu v priebehu iba 0,03 sekundy. Poznávacím znamením smartfónu sú atypicky umiestnené ovládacie tlačidlá a nové vyhotovenie Ergonomic Arc. Vytváranie selfie, regulácia hlasitosti a ovládanie zapínacieho tlačidla je vďaka tomu celkom prirodzené, a to pravou, ako aj ľavou rukou.

Je už dostupný v zlatej, červenej a čiernej farbe za 199 EUR.

ASUS ZenFone Zoom (ZX551ML):

Model ZenFone Zoom je najtenší smartfón na svete, ktorý je vybavený 13Mpx fotoaparátom a trojnásobným optickým zoomom. Má jednoliatu kovovú konštrukciu, 5,5-palcový displej s Full HD rozlíšením a výkonný štvorjadrový procesor Intel Atom Z3580 s taktom 2,3 GHz. Tento fototelefón disponuje zadným fotoaparátom s 10-elementovými šošovkami a až dvanásťnásobným digitálnym zoomom. Vďaka tomu dokáže zachytiť aj tie najmenšie detaily.

Má optickú stabilizáciu obrazu (OIS), senzor Panasonic SmartSFI a laserové zaostrovanie, čo je výbava, ktorá zaručuje dokonalo ostré fotografie. Nároční používatelia ocenia manuálny režim fotoaparátu s nastaveniami expozície na profesionálnej úrovni a ďalšie možnosti. Dsponuje veľkou 3000mAh batériou, má 64 GB úložisko a 4GB operačnú pamäť.

V predaji koncom februára. Odporúčaná cena s DPH je 549 EUR.

ASUS ZenFone Max (ZC500KL):

Je smartfón pre najväčších „žrútov“ energie. Obsahuje obrovskú 5000mAh batériu, ktorá poskytuje nekompromisnú výdrž telefónu a dokáže fungovať aj ako power banka pre ostatné mobilné zariadenia.

Je vybavený 5-palcovým displejom s HD rozlíšením a ochranným sklom Corning Gorilla Glass 4, štvorjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 415 a 2 GB operačnou pamäťou. Úložisko o veľkosti 16 GB je rozšíriteľné pomocou microSD karty. Používatelia môžu súbežne využívať dve micro SIM karty a k dispozícii majú aj ďalšie vynikajúce funkcie ostatných ZenFone modelov – 13 Mpx fotoaparát s technológiou PixelMaster a svetelnosťou f/2,0, ktorý umožňuje vytvárať snímky vo vysokom rozlíšení prakticky ihneď po stlačení spúšte. Úplne nová funkcia automatického zaostrovania pomocou lasera znižuje rozmazanie a zlepšuje stabilizáciu obrazu v priebehu iba 0,03 sekundy.

 V predaji koncom januára v čiernej a bielej farbe. Odporúčaná cena s DPH je 219 EUR.

ASUS ZenFone 2 Deluxe (ZE551ML):

Je vlajková loď smartfónov novej generácie rodiny ZenFone. Telefón sa dostal na trh minulý rok a ponúkol výkonnú a všestrannú prevádzku s krásnym a vynoveným ergonomickým dizajnom, 5,5-palcový Full HD IPS displej a 13MP/5MP PixelMaster fotoaparáty. Vďaka technológii rýchleho nabíjania patrí medzi smartfóny, ktoré sa dokážu najrýchlejšie nabiť z prázdnej batérie. 60% kapacity nabijete už za 39 minút.

Je v novej špeciálnej Deluxe edícii vybavený výkonnejším procesorom Intel Atom Z3590 s taktom až 2,5 GHz a 256 GB úložiskom, ktoré už nie je možné ďalej rozšíriť. ZenFone 2 Deluxe takisto vyniká dvoma exkluzívnymi krytmi, ktoré sú v balení. Jeden je vyrobený z uhlíkových vlákien, druhý má unikátny mnohouholníkový dizajn.

V predaji začiatkom februára vo veľmi limitovanom množstve. Odporúčaná cena je 519 EUR s DPH.