S novou rozprávkovou knihou sa deti hravo naučia základné pravidlá cestnej premávky.

Na jeseň sa skôr stmieva a kvôli rozmarom počasia sa znižuje viditeľnosť chodcov na ceste do škôlok, škôl i domov. Oplatí sa byť obozretný a dodržiavať platné pravidlá cestnej premávky. Vydavateľstvo Fortuna Libri vydáva veselú knižku pre deti o tom, ako sa majú správať na ulici, na ceste či v prostriedkoch hromadnej dopravy.

Nová knižka, ktorej vydanie podporila v rámci svojho projektu Goodyear – Bezpečná škôlka spoločnosť Goodyear Dunlop Tires Slovakia, oboznamuje deti s pravidlami bezpečného správania sa chodcov aj cyklistov v meste i na vidieku. Bohato ilustrovanými príbehmi čitateľa sprevádza psík a mačička.

So psíkom Maxom, s mačičkou Lízou a s mačiatkami Mickou a Murkom sa deti zoznámia so základnými dopravnými predpismi, ktoré ich usmernia, ako sa bezpečne správať na cestných komunikáciách. Učenie bude veselé a zábavné, takže všetky pravidlá sa do detských hlavičiek dostanú ako nič. Na konci knižky je skúšobný test a po jeho úspešnom zvládnutí deti získajú dokonca aj detský vodičský preukaz. Svoje znalosti si deti môžu spolu s rodičmi alebo s kamarátmi overiť aj pri stolovej hre, ktorá je na vnútornej strane prebalu knižky.

Autorkou novej publikácie je skúsená spisovateľka detských kníh Hana Primusová. Jej diela sa prekladajú do mnohých svetových jazykov. Knižku ilustrovala Lenka Procházková, obľúbená autorka ilustrácií v mnohých knižkách a učebniciach.

Vydáva: Fortuna Libri. Originálny názov: Pozor, červená! Produkt je zaradený do žánrov: Náučná literatúra ( do 10r.) Viac na: www.fortunalibri.sk.