Herné konzoly: čo potrebujeme vedieť pri ich výbere?

Uprednostňujete pred hraním hier na počítači herné konzoly, ktoré sa jednoducho ovládajú a poskytujú väčší hrací komfort? Najmä po uvedení PlayStation 4 a Xbox One sa záujem zákazníkov niekoľkonásobne zvýšil, pričom herné konzoly lákajú predovšetkým mužov vo veku 15 – 40 rokov. Čo by ste mali o herných konzolách vedieť?

Herná konzola nie je samostatne fungujúcim zariadením a k jej hlavným výhodám v porovnaní s hernými počítačmi patrí predovšetkým dostupná cena a najmä to, že na jej ovládanie nie sú potrebné žiadne špeciálne zručnosti, ani znalosti. Celková funkčnosť hernej konzoly je podmienená jej pripojením na televízor, resp. monitor.

Rôzne typy a modely sa medzi sebou líšia tým, či obsahujú alebo neobsahujú tzv. natívny digitálny výstup, prostredníctvom ktorého je možné pripojiť všetky typy LCD a plazmových televízorov. K základnej výbave každej hernej konzoly bez rozdielu značky a výrobcu patrí bezdrôtový ovládač pre jedného hráča. Jednotlivé rozdiely sú v ďalších komponentoch ovládania a doplnkovom príslušenstve.

Nevýhody lacnejších modelov:

Ak sa pri výbere herných konzol sústreďujete predovšetkým na cenu, treba si uvedomiť, že pri tých najlacnejších musíte rátať s menšou kapacitou úložného priestoru a pamäti.

V našom internetovom predaji jednoznačne vedie platforma PlayStation 4 s modelom Batman Arkham Knight/PS4 500GB B/EXP a za ním nasleduje SONY PlayStation 4 – 1TB,“ uvádza Martin Gergély zo spoločnosti Okay Slovakia.

Oba zo spomínaných modelov poskytujú vďaka mimoriadne výkonnému osemjadrovému procesoru AMD Jaguar úplne nový zážitok z hrania a prostredníctvom 8 GB operačnej pamäte GDDR5 zároveň umožňujú rýchle spojenie. Samozrejmosťou je aj optická Blu-Ray mechanika a vysoká úroveň grafického prevedenia AMD 1.84 TFLOPS, ktorá pri hraní maximálne umocňuje vizuálny pôžitok. Navyše, tieto herné konzoly sú veľmi ľahko ovládateľné pomocou bezdrôtového ovládača DUALSHOCK 4 a dotykového ovládania na dvojbodovom panely. Nový Playstation 4 taktiež disponuje veľkorysým priestorom pre uživateľské dáta s kapacitou až 500 GB.

Herné konzoly najviac obľubujú muži.

Model Sony Playstation 4 má vo svojej upravenej verzii Ultimate Player Edition o 8 % nižšie nároky na spotrebu energie. Navyše disponuje väčším priestorom pre užívateľské dáta v kapacite 1TB, kde sa zmestí aj niekoľko herných titulov. „Záujem zákazníkov sa veľmi odvíja od uvedenia technologických noviniek na trh. Napríklad po uvedení Playstation 4 a Xbox One sa záujem niekoľkonásobne zvýšil. Zákazníci sa vždy orientujú na najnovšie modely konzol, a to klasických i prenosných. Medzi zákazníkov patria hlavne muži vo veku od 15 do 40 rokov,“ dodáva na záver M. Gergély z OKAY Slovakia.