LG rozširuje svoju ponuku OLED televízorov.

Na veľtrhu IFA v Berlíne spoločnosť LG Electronics (LG), svetová jednotka vo výrobe 4K OLED televízorov, predstaví 4 nové produkty z tejto rady. Modely s uhlopriečkou 55 a 65 palcov ponúknu kvalitu 4K aj zakrivený panel s neuveriteľnou hrúbkou 4,8 mm. Rozšírená rada OLED televízorov ponúka 9 produktov s rôznym rozlíšením aj typom rámu.

„HDR a OLED sa skvele dopĺňajú, čo nepochybne potvrdí každý, kto si tento rok prehliadne náš nový rozšírený rad televízorov na veľtrhu IFA v Berlíne,“ hovorí Andrea de Sousa, marketingová manažérka LG. „Novinkami z oblasti televízorov chceme ukázať, že OLED majú stále svoje miesto na trhu. Rozsah ponuky OLED televízorov dokáže uspokojiť zákazníkov nielen s rôznymi požiadavkami na cenu či kvalitu obrazu, ale aj veľkosť a dizajn.“

Novinkami sú zakrivený model s hrúbkou obrazovky iba 4,8 mm (55EG9100) a prvý plochý 4K HDR OLED televízor, ktorý prichádza v dvoch veľkostiach – 65 a 55 palcov (modely 65/55EF9500). Rovnako kvalitným obrazom a tiež neuveriteľne tenkým panelom sa môže pochváliť aj 55-palcový model 55EG9200. Moderný a jednoduchý dizajn je jednou z predností nových televízorov LG. Ultra tenké rámy, priehľadný stojan aj spomínaná hrúbka necelého pol centimetra sú toho dôkazom.

Kvalita obrazu HDR (High Dynamic Range) je pre OLED technológiu skvelým partnerom. Televízory LG dokazujú, že čierna môže byť rovnako sýta ako ostatné farby a jas obrazu dokreslí skvelý zážitok z kvalitného obsahu. Ten je možné získať ako streamovaním, tak aj z externých zdrojov.

Operačný systém webOS 2.0 ponúka užívateľom príjemné a intuitívne prostredie a predovšetkým jednoduché užívanie inteligentných televízorov. Samozrejmosťou je kratší bootovací čas aj personalizované menu Launch Baru. Vďaka spolupráci LG sa špičkou v oblasti audio techniky – Harman/Kardon je u vybraných modelov skvelý 4K OLED obraz doplnený perfektným zvukom.

Televízory sú dostupné od konca augusta v Nemecku, Kórei, USA, Veľkej Británii. Počas nasledujúcich mesiacov budú uvedené aj na Slovensko a ďalšie vybrané trhy.