ŠKODA je najspoľahlivejšou automobilovou značkou vo Veľkej Británii.

ŠKODA je najspoľahlivejšou automobilovou značkou vo Veľkej Británii. To je výsledok štúdie spoľahlivosti J.D. Power 2015. ŠKODA dosiahla najlepší celkový výsledok. Všetky modely značky ŠKODA boli v hodnotení nad priemerom celého odvetvia.

Pre potreby každoročne vykonávanej štúdie spoľahlivosti (Vehicle Dependability Study) sa inštitút pre výskum trhu J.D. Power pýta majiteľov najviac trojročných automobilov a skúma ich skúsenosti s automobilom. Zverejnená štúdia vychádza z odpovedí majiteľov nových automobilov, registrovaných v období od apríla 2012 do marca 2014. Poradie sa stanovuje na základe počtu nahlásených pripomienok, vyskytujúcich sa na 100 automobilov – čím nižšia je táto hodnota, tým lepšie.

Žiadna iná značka nemala v roku 2015 menej nahlásených pripomienok ako ŠKODA. S hodnotou 77 je česká značka ďaleko nad celkovým priemerom 114. Lepšie ako priemerné hodnoty dosahuje aj každý model značky ŠKODA. Nová ŠKODA Fabia sa v segmente malých automobilov umiestnila na treťom mieste.

Víťazstvo v renomovanej štúdii spoľahlivosti J.D. Power opäť potvrdilo obľubu automobilov značky ŠKODA medzi zákazníkmi vo Veľkej Británii. V tomto roku zvolila britská spotrebiteľská organizácia Which? model ŠKODA Superb Combi najlepším kombi strednej triedy a model ŠKODA Yeti najlepším kompaktným SUV. Na začiatku roka dosiahla ŠKODA Fabia v ankete What Car? Awards hneď trojnásobný triumf. Bola vyhlásená za automobil roka, najlepší malý automobil aj najlepší rodinný automobil.

Za prvých šesť mesiacov roka 2015 dodala ŠKODA zákazníkom vo Veľkej Británii viac ako 41 000 automobilov a dosiahla tak rovnaký odbyt ako v minulom roku. V roku 2014 dosiahla značka v Spojenom kráľovstve nový predajný rekord, keď zákazníkom dodala 76 000 automobilov. Veľká Británia je druhým najsilnejším trhom značky ŠKODA v západnej Európe a štvrtým najsilnejším trhom značky na celom svete.