Štúdia ŠKODA Fabia R5 Combi na legendárnom zraze GTI pri Wörthersee.

Nová ŠKODA Fabia R5 oslávila svetovú premiéru presvedčivým víťazstvom na Rally Šumava v Klatovoch. Nové špičkové pretekárske vozidlo sa teraz predstaví ako výstavná štúdia v pôsobivom predĺženom variante. Svetovú premiéru zažije ŠKODA Fabia R5 Combi na 34. ročníku zrazu GTI pri jazere Wörthersee v dňoch 13. až 16. mája 2015. Automobilka bude na zraze GTI prezentovať aj súťažné vozidlo ŠKODA Fabia R5 a tri ďalšie športovo ladené vozidlá značky ŠKODA

34. ročník zrazu GTI sa uskutoční od 13. do 16. mája 2015. Organizátori očakávajú účasť až 200 000 priaznivcov tuningu a motoristického športu. ŠKODA sa zraze GTI zúčastňuje už po šiestykrát, a to s piatimi športovo ladenými modelmi.

Dizajnéri značky ŠKODA obliekli nový súťažný špeciál Fabia R5 do karosérie kombi. ŠKODA Fabia R5 Combi prichádza v ​​zeleno-bielo-čiernej farebnej kombinácii na 18-palcových kolesách z ľahkých zliatin.

Súťažné ambície demonštruje okrem iného mohutný predný nárazník a široké otvory pre vstup chladiaceho vzduchu v prednej časti. Široká maska ​​chladiča je čierno lakovaná, rovnako ako kryty spätných zrkadiel. Dynamický vzhľad vozidla podčiarkujú rozšírené blatníky a mohutné prahy. Na zadnej časti vozidla sa nachádza rozmerný spojler, mohutný zadný nárazník a široká, uprostred umiestnená koncovka výfuku.

Fabia R5 je prešpikovaná najmodernejšou technikou. Poháňa ju preplňovaný motor s objemom 1,6 litra, nechýba pohon všetkých kolies, päťstupňová sekvenčná prevodovka a pružiace a tlmiace jednotky McPherson.

ŠKODA pri jazere Wörthersee predstaví tiež originál vozidla ŠKODA Fabia R5. Nový súťažný špeciál prichádza na slávny zraz len krátko po mimoriadne úspešnej pretekárskej premiére. V poslednom aprílovom víkende oslávilo nové pretekárske vozidlo značky ŠKODA svoju skvelú svetovú súťažnú premiéru víťazstvom v prvých pretekoch Majstrovstiev Českej republiky v rally. Vozidlo, za volantom ktorého sedel víťaz Ázijsko-pacifického šampionátu Jan Kopecký (CZ), sa ukázalo ako veľmi rýchle a spoľahlivé. Súťažná Fabia R5 vychádza zo sériového modelu ŠKODA Fabia novej generácie. Je následníkom modelu Fabia Super 2000, ktorý sa zapísal do histórie automobilky ŠKODA ako najúspešnejšie súťažné vozidlo.

 

 

 

 

 

.