V MÁJI V BRATISLAVE ROZKVITNE ZELENÉ TRHOVISKO PRI BUDOVE BBC 1 PLUS.

Podujatie Eco Village 2015 dá opäť zelenú stánkom s ekologickými výrobkami, zdravému občerstveniu a pestrému programu pre návštevníkov

Po úspešnom prvom ročníku prichádza na Plynárenskú ulicu v Bratislave už po druhýkrát podujatie Eco Village, zamerané na rozšírenie povedomia o dôležitosti ekologického prístupu k životu v mestskom prostredí. V  minulým rokom podujatie trvalo len jeden deň, tento raz sa  uskutoční 14. a 15. mája 2015, na parkovisku oproti vchodu do budovy BBC 1 Plus. Nad podujatím prebrali záštitu Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy a mestská časť Bratislava – Ružinov.

Eco Village organizuje prvá certifikovaná zelená kancelárska budova v Bratislave BBC 1 Plus. Vzhľadom k úpravám na chodníku pred budovou BBC 1 Plus sa Eco Village uskutoční na priľahlom parkovisku, ktoré disponuje väčším priestorom. Podujatie sa stane tradíciou a zároveň inšpiráciou pre všetkých, ktorí podporujú myšlienku ekologického spôsobu života.

Aj druhý ročník Eco Village chystá pre návštevníkov predajné stánky, atraktívny program a zaujímavé súťaže. Stánky budú ponúkať rôzne ručne vyrábané produkty, šperky, doplnky, biokozmetiku či ekologické výrobky. K dispozícii budú taktiež viaceré možnosti na ochutnávku zdravých jedál, napríklad od známeho kuchára Pepeho, bio hamburgery v stánku Regal Burger, pražená káva z Urban coffee alebo chutné jedlo v stánku Bruncher.

Plánované sú aj viaceré sprievodné aktivity. Návštevníci si budú môcť namiešať drink na stacionárnych bicykloch alebo vybrať z pestrej palety hier, deti sa zabavia v detskom kútiku. Pre návštevníkov budú pripravené súťaže a podujatím bude sprevádzať známa slovenská moderátorka Didiana.

Eco Village sa uskutoční na parkovisku oproti vchodu do budovy BBC 1 Plus na Plynárenskej ulici v Bratislave vo štvrtok 14. mája od 10:00 do 18:00 a v piatok 15. mája od 10:00 do 16:00.

Informácie o Eco Village je možné sledovať na stránke www.facebook.com/ecovillage.sk