V IKEA si teraz pochutnáte na delikátnych zeleninových guľôčkach.

IKEA začína predávať novinku – zeleninové  guľôčky GRÖNSAKSBULLAR. Je to prvý krok na novej ceste spoločnosti v oblasti potravín a stravovania a smerom k širšej ponuke zdravších a udržateľnejších potravín v obchodných domoch IKEA. Guľôčky obsahujú iba zeleninu, takže majú menší dopad na životné prostredie (napr. zanechávajú menšiu uhlíkovú stopu). Je to prirodzený krok, ktorý vychádza z vízie spoločnosti IKEA – vytvárať lepší každodenný život pre mnohých ľudí. Zeleninové  guľôčky sú od dnešného dňa v ponuke reštaurácie IKEA. Cena za porciu je €3,49 (porcia 10 ks). V priebehu mája si ich zákazníci budú môcť kúpiť aj v Obchodíku so švédskymi špecialitami.

V súčasnosti sa ľudia stále viac zaujímajú o jedlo, výživu i sociálne aspekty potravín. V prostredí sociálnych sietí a médií sa objavujú milióny obrázkov a fotografií, na ktorých je jedlo alebo ľudia, ktorí sa pri jedle zišli. V súvislosti s jedlom sa stále viac hovorí o jeho zodpovednej a udržateľnej produkcii, rastie tak záujem o túto oblasť. IKEA sa bude i naďalej zameriavať na ponuku chutného a cenovo dostupného jedla, ktorú ďalej rozšíri o ďalšie potraviny, ktoré sú prospešné pre zdravie i celkovú pohodu, a sú zároveň vyrábané vysoko zodpovedným spôsobom k ľuďom, planéte i zvieratám. To všetko v súlade so svojou stratégiou udržateľnosti „People and Planet Positive“ (Dobré pre Ľudí a planétu). IKEA v rámci predstavenia noviniek v oblasti potravín a stravovania plánuje zmodernizovať reštaurácie vo svojich obchodných domoch, aby bol celkový zážitok zo stravovania v IKEA ešte lepší a zákazníci mohli stráviť príjemný čas v prostredí, kde sa budú cítiť takmer ako doma.

„Aj naďalej budeme podávať výborné jedlo, sprostredkovávať chuť Švédska za dostupné ceny, ale navyše sa budeme viac zameriavať na tie aspekty jedla, ktoré ľudia považujú za skutočne dôležité: zdravie a trvalú udržateľnosť. Naše ciele sú veľké a stojíme ešte len na začiatku dlhej cesty. Prvým krokom je práve začiatok predaja zeleninových guľôčok,“ hovorí Michael La Cour, riaditeľ IKEA Food Services AB.

Nové zeleninové guľôčky GRÖNSAKSBULLAR sú výbornou alternatívou obľúbených mäsových guľôčok. Vďaka veľkým kúskom zeleniny majú výraznú chuť a obsahujú dostatok proteínov, takže sú plnohodnotným hlavným jedlom. Spolu so zeleninovými guľôčkami uvádzame aj ďalšie nové jedlá, ktoré budú obsahovať čerstvé lokálne suroviny. Zeleninové  guľôčky GRÖNSAKSBULLAR si budete môcť kúpiť v reštaurácii IKEA Bratislava od 8. apríla za €3,49 (porcia 10ks) a €4,49 (porcia 15ks).