Nová ŠKODA Superb vlajkovou loďou MS v ľadovom hokeji.

ŠKODA AUTO už 23 rokov podporuje majstrovstvá sveta IIHF v ľadovom hokeji. Tento rok sa šampionát koná v domácom prostredí automobilky ŠKODA. V skupine usporiadateľských vozidiel sa prvýkrát predstaví aj nová ŠKODA Superb. Oficiálnu flotilu majstrovstiev sveta, ktorú reprezentuje 14 automobilov ŠKODA Superb novej generácie a 36 vozidiel ŠKODA Octavia Combi, odovzdali zástupcovia automobilky organizačnému výboru. Hokejový šampionát v Českej republike sa uskutoční od 1. do 17. mája v Prahe a Ostrave.

Od roku 1992 je ŠKODA AUTO hlavným sponzorom majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji IIHF. Tento angažmán predstavuje najdlhší hlavný sponzoring v histórii športových majstrovstiev sveta. Vďaka rôznym aktivitám, počnúc poskytnutím flotily vozidiel a končiac podporou jednotlivých národných tímov, značka ŠKODA zasiahne približne 800 miliónov televíznych divákov na celom svete.

Organizátori tohtoročných majstrovstiev sveta budú mať k dispozícii 50 automobilov ŠKODA, z toho 14 nových vozidiel ŠKODA Superb a 36 vozidiel ŠKODA Octavia Combi. Automobily ŠKODA poslúžia predovšetkým na prepravu hostí medzi oboma hokejovými arénami, letiskom, hotelmi a ďalšími miestami. Počas jedných majstrovstiev sveta najazdia vozidlá flotily spolu približne 250 000 km.

Pri príležitosti tohtoročných majstrovstiev sú automobily pripravené v národných farbách – bielej, červenej a modrej. Okrem toho dostali aj špeciálny branding. Každé vozidlo ponesie meno jednej z českých a československých hokejových legiend. Svoje vozidlá osobne odhalili napríklad Jiří Holeček, Jaroslav Pouzar, Pavel Richter alebo Vladimír Martinec. Vo flotile nebudú chýbať vozidlá Dominika Haška, Vladimíra Růžičku či Jiřího Králika. Zastúpenie medzi legendami majú aj hráči stále aktívni, napríklad Jaromír Jágr, Tomáš Rolinek alebo Pavel Patera.

Automobily ŠKODA nebudú len jazdiť v službách usporiadateľov. Ďalšie exempláre budú vystavené priamo v halách v Prahe a v Ostrave, na letiskách a ďalších miestach, kde si ich návštevníci môžu prezrieť. Logo značky ŠKODA bude umiestnené na exponovaných miestach ľadových plôch a mantinelov, okrem toho sa objaví na dresoch a prilbách hokejistov troch národných tímov – Česka, Slovenska a USA. Mimoriadny servis pre hokejových fanúšikov opäť poskytne mobilná aplikácia IIHF WM App powered by ŠKODA. Aplikácia s podporou značky ŠKODA poskytne, rovnako ako v minulých rokoch, všetky informácie súvisiace s hokejovým sviatkom, a to zadarmo pre platformy Android, iOS, Windows Phone aj Blackberry.

Na Slovensku je ŠKODA top partnerom Slovenského zväzu ľadového hokeja a z pozície hlavného partnera podporuje aj najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž Tipsport Extraligu.