Huawei predstavuje P8 – revolučný smartfón, ktorý dokonale spája technológie, módu, ľudského ducha a umenie.

V legendárnom Billingsgate, renomovanom londýnskom dejisku umenia a módy, spotrebiteľská divízia spoločnosti Huawei Consumer Business Group predstavila smartfón Huawei P8, ktorý je dokonalou kombináciou technológií, elegantného štýlu, praktickosti a revolučných funkcií fotoaparátu pre snímky s nízkou úrovňou osvetlenia. Je vyvrcholením bohatej tradície štýlu a funkčnosti inteligentných telefónov série P. S modelom P8 spoločnosť Huawei opäť redefinuje trh s inteligentnými telefónmi a prináša funkcie s jednoduchou obsluhou.

Nadväzuje na tradíciu zariadení série P, povyšuje krásu na novú úroveň a prináša dokonalú rovnováhu umeleckého majstrovstva, tvorivosti a funkčnosti. Svojim dokonalým remeselným prevedením, ktoré posúva hranice možností, a novými revolučnými režimami kreslenia svetlom podnecuje smartfón Huawei P8 spotrebiteľov k tvorivosti.

 

Nová definícia štýlu, krásy a technológie

Dizajn Huawei P8 má hlboké korene v literárnej tradícii, kde sa spájajú prvky starovekých rukopisov, iluminovaných kníh a odrazu slnečného svetla v oknách knižníc s farebným sklom. Inšpiroval sa najlepšími ľudskými výtvormi z rôznych kultúr naprieč stáročiami a stelesňuje ľudského ducha v jeho túžbe po poznaní a kráse.

Špičkové zážitky pre užívateľov

P8 prináša revolučný zážitok z používania dotykového displeja. Dvojitým poklepaním bruškom prsta alebo hánkou sa zobrazí celá obrazovka, zatiaľ čo nakreslením kruhu na displej používateľ rýchlo zosníma zobrazený obsah. Zariadenie ponúka aj funkciu „hľadať telefón hlasom“, ktorá umožňuje používateľom zavolať svoj stratený telefón – ten sa ozve prostredníctvom svojho reproduktora a identifikuje sa.

Ponúka inovatívne a veľmi užitočné funkcie pre hlas i zvuk. V hlučnom prostredí môžu používatelia zvýšiť hlasitosť až o 58% nad bežnú úroveň. Vo veternom prostredí dokáže smartfón pri použití slúchadiel alebo slúchadla z jedným mikrofónom eliminovať až 90 percent hluku vetra. Skvelé funkcie hands-free podporujú telefonovanie bez používania rúk vo vysokej kvalite v okruhu dvoch metrov, zatiaľ čo zabudovaný samostatný čipset pre audio dekodér umožňuje zdvojnásobiť hlasitosť hudby a zachovať pritom jej vysokú kvalitu.

Prvotriedny smartfón s fotoaparátom s funkciou kreslenia svetlom

Vychádza z chápania krásy série P a predstavuje novú filozofiu dizajnu fotoaparátu – fotoaparátu optimalizovaného na fotografovanie scén s nízkou hladinou osvetlenia i vysokým kontrastom, využíva kombináciu hardvéru, softvéru a patentovaných algoritmov, vďaka ktorým môžu používatelia vytvárať krásne fotografie aj pri tých najhorších svetelných podmienkach.

  • Špičková technológia optického stabilizátora obrazu (OIS): S optickým stabilizátorom obrazu s rozsahom až 1,2° dokáže smartfón zhotoviť fotografie a videozáznamy vysokej kvality a zároveň potlačiť chvenie fotoaparátu tak, aby boli zábery ostré.
  • Štvorfarebný senzor RGBW ako svetová novinka: Pri svetelných podmienkach s vysokým kontrastom zvyšuje jas o 32 %, v prostredí s nízkou hladinou osvetlenia ho znižuje o 78 percent. Nezávislé spracovanie obrazu na úrovni SLR aktivuje redukciu šumu pri fotografovaní a inteligentnú detekciu prostredia s vysokým kontrastom osvetlenia. Umožňuje používateľom dokonale zachytiť vysoký kontrast a zároveň slabo osvetlené detaily na jednom zábere.
  • Nezávislé spracovanie obrazu na úrovni DSLR: Aktivuje redukciu šumu pri fotografovaní a inteligentnú detekciu prostredia s vysokým kontrastom osvetlenia. Dokonale zachytí vysoký kontrast aj slabo osvetlené detaily v jednom zábere.

Napríklad režim kreslenia svetlom, jeden zo štyroch profesionálnych režimov snímania pri slabom osvetlení, využíva manuálnu clonu fotoaparátu na zachytenie širokých pásov svetla, umožňuje nasnímať pohybujúce sa ruské kolo v noci, a vytvoriť umeleckú fotografiu s kruhovými prúdmi svetla. Používatelia si môžu „nakresliť svetlom“ aj vlastné kresby voľnou rukou pomocou malej baterky za tmy. Novinkou v oblasti snímania pri slabom osvetlení je stlmenie svetla a režim náhľadu pred snímaním, umožňuje používateľom pozrieť si, ako bude záber vyzerať, uľahčuje tvorivé experimentovanie so svetelnými zdrojmi v tme.

Režim „režisér“ je prvou funkciou, ktorá umožňuje v smartfóne vytvoriť videozáznam na profesionálnej úrovni. Vďaka tomuto režimu riadite a ovládate tri ďalšie telefóny s operačným systémom Android a pomocou nich nakrúcať video scénu zo štyroch uhlov súčasne, a tiež synchronizovať úpravu videoklipu.

Predstavuje aj pôsobivý nový režim autoportrétu („selfie“), v ktorom je možné vopred zvoliť nastavenia na vylepšenie obrazu tak, aby bolo možné zachytiť a upraviť jedinečnú krásu každého človeka. Pre lepšiu zábavu je možné do snímky zahrnúť aj viac osôb.

Vytvorenie nového štandardu mobilnej konektivity

Zákazníkom, ktorí zvyčajne cestujú lietadlom, chvíľu trvá, kým sa po pristátí na novom letisku pripoja k sieti, zvyšuje rýchlosť pripojenia k roamingovej sieti. Na základe testovacích údajov o medzinárodnom roamingu z viac ako 20 krajín a regiónov Európy, Severnej Ameriky, Latinskej Ameriky, Austrálie a Ázie sa Huawei P8 vďaka sieťovému roamingu optimalizovanému na signál 4G synchronizuje so službami v roamingových sieťach približne trikrát rýchlejšie ako priemerný telefón.

Bude dostupný v dvoch verziách: P8 Premium v cene 499 Eur a 599 Eur pre štandardné zariadenie, ktoré bude najprv v ponuke v 30 krajinách vrátane Číny, Kolumbie, Francúzsku, Nemecku, Mexiku, Španielsku, Turecku, Spojených Arabských Emirátov a Veľkej Británie. Následne bude smartfón v ponuke aj na ostatných trhoch.