Máte malý balkón? Takto z neho spravíte záhradku aj oázu pohody

Premeňte svoj malý balkón na miesto, kde si ráno vypijete kávičku, odtrhnete rajčinu a voňavé bylinky a večer si oddýchnete s vyloženými nohami. Ako na to?

Je pravda, že terasa poskytuje oveľa viac možností realizovať sa na poli mestského záhradkárčenia a na veľkom balkóne sa nájde aj dostatok priestoru na posedenie. Nenechajte sa však odradiť rozmermi vášho balkóna! Poďte z neho spolu s nami vytvoriť vašu chutnú záhradku s príjemným oddychovým miestečkom, kde nájdete chvíľky pohody vy aj vaši blízki.

Nábytok na malý balkón

Rozloha vášho balkóna je limit, ktorý hravo prekonáte skladacím nábytkom. Dve stoličky a jeden stolík sú základ. Odporúčame vybrať si skladaciu súpravu: čo práve nepoužívate, zložíte a máte viac priestoru. Skladací stolík a stoličky poskytnú dosť miesta na sedenie aj stolovanie, variabilná lavica sa dá umiestniť do tvaru písmen L, I alebo oproti sebe. Pri výbere nábytku myslite na funkčnosť, pohodlie a kvalitu. Všetky tri požiadavky spája rozkladacie kreslo z Tchibo s úložným priestorom, ktorý slúži ako taburetka pod nohy.

Doplnky vytvárajú atmosféru

O príjemné prostredie na vašom balkóne sa postarajú doplnky. Aj vám robí ich umiestňovanie takú radosť? Obrusy, lampy, sviečky, deky, zvonkohry a ďalšie drobné dekorácie sú vašimi spoločníkmi v čase, keď si užívate sladké ničnerobenie, návštevy blízkych, alebo hoci aj prácu na balkóne a preto by mali byť presne podľa vášho vkusu. Keďže sú vystavené poveternostným podmienkam, investujte do kvality, aby vám za vaše peniaze vydržali dlhšie, než jednu sezónu.

Kam zasadiť kvety?

Než pristúpite k sadeniu balkónových rastliniek, dobre sa so svojim balkónikom zoznámte. Kedy naň svieti slnko, odkiaľ najčastejšie fúka vietor? Odpovede na tieto otázky budete potrebovať vám pomôžu vyriešiť váš oddychový kútik s bylinkami a kvetmi. Čím menej priestoru vám kvetináče zaberú na podlahe, tým viac miesta vám zostane pre váš oddych.

Navštívte obchod Tchibo, alebo kliknite na tchibo.sk a nájdete všetko, čo z vášho malého balkóna spraví príjemný oddychový priestor.