Nemusíte sa zmeniť

Rozhliadnite sa okolo seba a skúste nájsť aspoň jedného úplne šťastného človeka, niekoho, kto je v mieri sám so sebou, niekoho, kto nemá žiadne obavy či úzkosti. Bolo by skvelé, ak by sa našiel aspoň jeden zo stotisíc. Iróniou je, že sme sa narodili šťastní, no stratili sme so šťastím kontakt.

Narodili sme sa obklopení božstvom pokoja, radosti a lásky, no stratili sme ho z dohľadu. Akoby sme boli zhypnotizovaní, aby sme videli to, čo nie je, a nevideli to, čo je.

Spoločnosť nám vymyla mozog, aby sme svoj život postavili na nespochybniteľnom presvedčení, že bez peňazí, moci, úspechu, uznania, romantiky atď. nemôžeme byť šťastní. Tieto falošné presvedčenia nás nútia neustále sa usilovať, neustále sa sústreďovať na to, čo nemáme, neustále sme vydaní na milosť a nemilosť veciam a ľuďom, keď sa zúfalo snažíme, aby náš život zodpovedal spoločenskému vzorcu na šťastie, len aby sme zistili, že nám neponúka nič viac na ceste za šťastným životom, len dočasný oddych od strachu zo zlyhania.

Predpokladajme, že existuje spôsob, ako sa z toho všetkého prebudiť, pri ktorom by to, čo je v nás falošné a neurotické, odpadlo bez väčšej námahy alebo s minimálnym úsilím a naše oči by sa otvorili realite radosti, ktorá nás obklopuje.

Tu je: Nemusíte sa zmeniť, nová kniha Anthonyho De Mella, vám pomôže znovu objaviť život, aký by ste mali žiť.

Slovenský preklad Anna Švidroňová,

Titul Nemusíte sa zmeniť vychádza na 192 stranách, odporúčaná cena 14,90 €