Novinky na zámku Eckartsau

Obľúbená cyklistická trasa Donau – Radweg, vedie aj popri barokovom zámku Schloss Eckartsau, len niekoľko kilometrov od Bratislavy. Kedysi bol zámok obľúbeným pre jeho malebnú polohu v divokej prírode a preto, že vtedajší panovníci si prišli oddýchnuť na poľovačku, v srdci národného parku Dunajské luhy. Leží takmer v strede trasy medzi Viedňou a Bratislavou.

Dnes je zámok Eckartsau vyhľadávaným miestom oddychu, má nádherný, obrovský park, prístupný verejnosti a s možnosťou občerstvenia v tunajšej kaviarničke s terasou na nádvorí zámku. Zámok je od konca marca už otvorený v ďalšej sezóne. Novinkou tohto roka je nové prírodné ihrisko „ Dar stromov“, kde sa deti hravou formou naučia o stromoch, lese a prírode vôkol.  Vytvorili ho z prírodných materiálov a v dizajne, ktorý kopíruje prírodu vôkol zámku, kde sa rodiny s deťmi hravou formou dozvedia viac o prírode o živote v nej, o živočíchoch, stromoch, kombináciou zážitku, zapojenia motoriky, pohybu, emócie, to všetko na jednom mieste.

Zámok Eckarstau postavili v 12. storočí. Kedysi cisársky poľovnícky zámok, je dnes súčasťou Národného parku Dunajské luhy a spravujú ho rakúske štátne lesy. Autorom stavby bol Fischer von Erlach d.J., dvor zámku staval cisársky poradca pre stavby, Viktor Siedek.

 

Detaily a ďalšie informácie nájdete na: www.SchlossEckartsau.at

alebo na: www.kamkam.eu