4 hlavné zásady a 24 čarovných nápadov na nezabudnuteľný advent

Tento rok nás čaká celkom dlhé adventné obdobie, veď prvú sviečku zo štyroch sme zapálili už 27. novembra. Inšpirujte sa našimi tipmi na magický čas medzi končiacou sa jeseňou a Vianocami.

Advent je čas na stíšenie sa, rozjímanie a prípravu na najkrajšie sviatky roka. Azda neexistuje domácnosť, v ktorej by nežiarili vianočné svetielka, nevoňali vianočné koláčiky, nehrala vianočná hudba. Pripravili sme pre vás nápady, ako si spraviť tento rok advent ešte krajší, než doteraz! Adventná výzdoba na vás čaká v predajniach a na www.tchibo.sk a sme si istí, že tu nájdete aj darčeky pre svojich blízkych.

Zásada č. 1: Vianočné svetielka
Čo navodí doma tú pravú atmosféru Vianoc? Predsa dekorácie a svetielka! LED sviečky z pravého vosku z Tchibo dokonale simulujú mihotavý plameň a sú tak bezpečnou náhradou sviečok. Zatiaľ čo klasické sviečky raz-dva vyhoria, LED svietia nekonečné hodiny a s funkciou časovača sa samé zapnú aj vypnú. Svetelné reťaze a ďalšie svetielka rôznych tvarov a veľkostí na vnútorné aj vonkajšie použitie z Tchibo majú nízku spotrebu a znižujú nebezpečie požiaru, pretože sa neprehrievajú.

Tento rok počítajte dni do Vianoc inak, než vyjedaním čokoládok z adventného kalendára. Sviečka z pravého vosku s LED bude odpočítavať dni za vás.


Vonkajšie solárne dekorácie, ako napríklad táto srnka, sa nabíjajú za svetla a keď sa začne stmievať, snímač ich automaticky zasvieti.

Hviezdy nemusia svietiť iba na oblohe! Tchibo vám ich prinesie doslova k vašim nohám.

Pri pohľade na pekne ovenčený vchod do domu zabudneme na všetky starosti v práci a dnu vojdeme s úsmevom.

Okienka lampáša v tvare domčeka vytvárajú pôsobivé svetelné akcenty.

Hlavne deti sa potešia, keď ich pred domom privíta obrovský svietiaci Mikuláš. Zabudovaná pumpa ho nafúkne za pár sekúnd a časovač sa postará o automatické zapnutie a vypnutie.

Vianočná hviezda z viacerých vrstiev udržateľného papiera s LED svetielkom sa dá po sviatkoch jednoducho zložiť a priestorovo úsporne uschovať.

Svetelná reťaz s drevom zo zodpovedného lesného hospodárstva šetrí lesy.

Kruh s 50 mikrosvetielkami je vyrobený z borovicového dreva zo zodpovedného lesného hospodárstva, o čom svedčí certifikát FSCÒ. Zaveste si ho na dvere, alebo položte na stôl.

Sviečky s LED imitujú horiacu sviečku s realisticky plápolajúcim efektom. No na rozdiel od klasických sviečok sú bezpečné a pretože sú na baterky, odber elektriny vám nezvýšila.

Žiariaca ozdoba na vrchole stromčeka je ako čerešnička na torte.

Zásada č. 2: Sviatočné dekorácie

Bez vianočných dekorácií by slávnostná atmosféra nemala to čaro, ktoré na predvianočnom období tak milujeme. Prírodné symboly, trblietavé ozdoby, mäkké tkaniny a neodmysliteľný adventný kalendár nám spríjemňujú čakanie na najväčšie prekvapenie pod stromčekom.

Pokiaľ ste stále fanúšikom otvárania malých prekvapení, 24 vrecúšok môžete naplniť čímkoľvek – drobnými darčekmi, sladkosťami alebo motivačnými citátmi na zlepšenie dňa.

Stačí pár kvapiek vonného oleja do vody v zvlhčovači vzduchu, zavesenom na radiátore, a celý dom sa rozvonia príjemnou vôňou. A suchý vzduch vás tiež trápiť nebude.

Rozkošný drevený betlehem so sklenenými figúrkami, ktoré sa dajú postaviť, alebo zavesiť, je klasická vianočná ozdoba s moderným dizajnom.

Aj vankúše majú rady teplý sveter!

Vianočné ozdoby nemusia visieť iba na stromčeku. Zaveste ich trebárs na háčiky v kúpeľni a každý člen rodiny bude zrazu aj sám vedieť, kam má zavesiť svoj uterák.Ráno robí deň. Začnite ho s celou rodinou pri stole s tematickým prestieraním. Veď vianočné motívy vyťahujeme len na pár dní v roku!

Po celom dni padnite do perín s veselým zimným motívom z čistej, hladkej a mäkkej biobavlny s certifikátom GOTS. Vyspíte sa ako bábätko a ráno budú sviatky zas o deň bližšie.

Zásada č. 3: Vianočné koláčiky

Aký by to bol advent bez vianočného pečenia? Tchibo má všetko potrebné na sušienky, rohlíčky, keksíky a ďalšie koláčiky, bez ktorých by sviatky ako keby ani neboli. Formičky, vykrajovačky, reliéfne valčeky a tiež dózy na uskladnenie sladkých pokladov nájdete v predajniach a na www.tchibo.sk.

Tchibo má pre vás všetko potrebné, aby sa vianočné pečivo nielen vydarilo, ale aj aby ste ho mali kam schovať pred maškrtníkmi, aby do Vianoc vydržalo.

Ako pomestiť všetky dobroty na jeden stôl? Odpoveď pozná Tchibo s jeho vychytávkami na prestieranie.

Tu na vás čakajú aj recepty, s ktorými si poradia aj tie z nás, ktoré si s pečením až tak netykajú.

Zásada č. 4: Čas s tými najvzácnejšími

Vianoce sú obdobie, keď oveľa častejšie než „ja“ používame „my“. Spoločne pečieme, spoločne zdobíme a spoločne zdieľame príjemné chvíle. Ak sa počas adventu venujete viac finišovaniu v práci, zháňaniu darčekov a upratovaniu, spomaľte. Nič z toho vám neutečie, čas s blízkymi však nenahradíte.
Náš tip: Ak naozaj nič nestíhate, doprajte si aspoň jeden pyžamový deň s najbližšími. Vytiahnite spoločenské hry, staré fotoalbumy, pozrite si spoločne film alebo rozprávku a užívajte si vzácne chvíle, keď jediné, čo treba, je byť spolu.

Pyžamový deň pristane každému veku. Šálka teplého kakaa, pohodlné pyžamo, deka a kniha, televízor či spoločenské hry sú náš tip na dni, keď sa von neoplatí ani len nos vystrčiť.

Vlastnoručne vyrobený vianočný pozdrav nesie veľké posolstvo: Jeho výrobe ste venovali váš čas a to je to najvzácnejšie, čo môžete niekomu darovať.

Vianočný mini bowling si zahrajú najmenší aj najstarší s dobrým pocitom, že figúrky sú z certifikovaného dreva, teda šetrné k životnému prostrediu.

Každý máme svoju obľúbenú vianočnú pesničku či koledu. Počúvajte a spievajte ich spolu – no a čo, že spievať neviete? Veď nejde o výkon, ale o zážitok!

 

Viac inšpirácie na sviatočnú výzdobu, vianočné pečenie či darčeky pre každého nájdete na www.tchibo.sk

 

 Foto: Tchibo