Herbár lisovaných liečivých bylín stojí za to

Vyštudovaná filozofka, veľká milovníčka byliniek a alternatívnej liečby a úspešná autorka kníh Bylinky z babičkinej záhrady a Bylinkár sa vracia k svojej obľúbenej téme tentokrát v Herbári lisovaných liečivých bylín. 

Bylinky boli kedysi doménou botanikov a ľudových liečiteľov, dnes sa tešia obľube medzi dospelými aj deťmi, medzi ľuďmi, ktorí sa pomocou krehkej krásy a energie týchto rastlín vracajú späť k zdravšiemu spôsobu života. V Herbári nájdete 20 byliniek, ktoré môžete použiť ako liek, ale aj v kuchyni. Nechýbajú tipy na voňavé bylinné čaje, sirupy či tinktúry. Okrem toho sa dozviete aj o histórii a vzniku herbárov. Naučíte sa tiež ako si správne založiť svoj herbár, v akom množstve, kedy a aké bylinky zbierať, ako si vybrať vhodné kvety do herbára a naopak, ktoré radšej ponechať na lúke, ako presne sušiť a uchovávať jednotlivé rastliny.

Okrem množstva bylinných receptov Herbáru nechýba ani možnosť zaznamenať si poznámky alebo príbehy, ktoré sa vám spájajú so zberom bylín. Pre vaše vlastné bylinkové dobrodružstvo sme pripravili špeciálne strany, kde si môžete usušené bylinky nalepiť.

 

HERBÁR LISOVANÝCH LIEČIVÝCH BYLÍN vychádza na 160 stranách. Odporúčaná cena 34,90 €.