Prízraky minulosti sa opäť objavujú

Štvrtá časť päťdielneho románu Virginie Andrews sleduje ďalšie osudy rodiny Dollangangerovcov. Príbeh sa odvíja z pohľadu hlavnej protagonistky Cathy, teraz už päťdesiatročnej bývalej baletky, ktorá s bratom Chrisom vychováva svojich synov z predchádzajúcich vzťahov, Jorryho a Barta, a spolu s nimi aj adoptovanú Cindy.

Dej sa odohráva na miestach, kde Chris a Cathy prežili svoje traumatické detstvo, vo foxworthovskom sídle. Po zničujúcom požiari, ktorý tak dramaticky ukončil jednu životnú etapu hlavných hrdinov, ho dal znovu postaviť Cathyin syn, Bart. Ten sa stal nielen univerzálnym dedičom obrovského rodinného majetku, ale zdá sa, že okrem rozprávkového imania zdedil aj desivé povahové črty svojho prastarého otca Malcolma, bigotného a krutého človeka, ktorý sa kedysi tyransky a neľútostne správal ku všetkým ľuďom v okolí. V románe sa objavuje aj tajomná postava starca Joela, Cathyinho a Chrisovho strýka, ktorý svojimi intrigami vytvára napätú a ponurú atmosféru v rodine. Bart je celkom pod jeho vplyvom. Vo foxworthovskom sídle sa tak opäť objavujú prízraky minulosti…

Predchádzajúce časti ságy, ktoré vyšli vo vydavateľstve Noxi:

Virginia Andrews (1923 – 1986), americká spisovateľka písala veľmi úspešné romány, v ktorých boli často hlavnou témou rodinné tajomstvá. Preložené  boli do mnohých jazykov sveta. Medzi jej najznámejšie a najpopulárnejšie patrí rodinná sága o kliatbe jedného rodu Kvety v podkroví. Autorkina tvorba je veľmi bohatá, až do svojej smrti písala v priemere jednu knihu ročne.  Virginia Andrews bola úspešná aj ako ilustrátorka a maliarka portrétov.

Román OVOCIE MINULOSTI vychádza na 392 stranách. Odporúčaná cena 11,90 €.