Samsung ponúka ako prvý na smart TV službu Apple Music

Smart televízory Samsung sú prvou televíznou značkou na svete, ktorá integrovala do svojej ponuky službu Apple Music. Používatelia vo viac ako 100 krajinách sveta vrátane Slovenska a Česka tak od dnes môžu využívať ponuku tejto služby priamo vo svojich televíznych prijímačoch.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu, kedy ľudia na celom svete trávia viac času doma, sa spoločnosť Samsung rozhodla výrazne rozšíriť ponuku domácej zábavy na svojej platforme Smart TV. Vďaka aplikácii Apple Music, ktorá je od dnes k dispozícii na televízoroch Samsung modelových radov 2018 až 2020, môžu užívatelia streamovať cez 60 miliónov skladieb bez reklám, sledovať najlepšie videoklipy a prechádzať tisíce playlistov, ktoré pre nich pripravili špičkoví hudobný experti zameraní na rôzne žánre.

Predplatitelia služby Apple Music budú mať k dispozícii aj personalizované odporúčania pre každý deň. V ponuke je tiež originálna rozhlasová stanica Beats 1 – celosvetovo dostupný živý stream s exkluzívnymi show známych umelcov, medzi ktorými nechýba Frank Ocean, Nicki Minaj, The Weekend, DJ Khaled alebo Elton John. K dispozícii bude aj nová sekcia At Home With Apple Music (Doma s Apple Music), v ktorej nájdete nové playlisty, skupinové chaty s obľúbenými muzikantmi v ich domácnostiach cez FaceTime, rozhovory a ďalší obsah, vďaka ktorému sa v časoch sociálnej izolácie môžete spojiť s ďalšími členmi hudobnej komunity.

„Vždy sme sa snažili zákazníkom ponúkať špičkovú zábavu. Dnes ľudia nemajú možnosť vyraziť za kultúrou von, zostávajú doma a pre nás to znamená, že je táto úloha ešte dôležitejšia ako kedykoľvek inokedy,“ vyhlásil Salek Brodsky, viceprezident pre strategické partnerstvá a obchodný rozvoj spoločnosti Samsung Electronics. „Minulý rok sme ako prvý výrobca televízorov ponúkli aplikáciu Apple TV, dnes pokračujeme so službou Apple Music. Naše partnerstvo so spoločnosťou Apple funguje výborne, vďaka nemu dokážeme zákazníkom sprostredkovať netušené možnosti zábavy – stačí zapnúť smart televízor.“

Majitelia smart televízorov Samsung si môžu stiahnuť aplikáciu Apple Music z obchodu Samsung Smart TV App Store a následne sa prihlásiť k svojmu účtu pomocou Apple ID, prípadne si priamo v televíznom prostredí účet vytvoriť. S osobnou, rodinnou alebo študentskou tarifou si môžu Apple Music dokonca vyskúšať aj zadarmo po dobu troch mesiacov.

Okrem rozsiahleho katalógu služby Apple Music môžu majitelia smart televízorov Samsung samozrejme sledovať aj veľa ďalšieho obsahu – pôvodné show, koncerty, a pod.