Bezdrôtové slúchadlá Deep Bass

Panasonic uvedie nová bezdrôtová slúchadlá RB-M700B, RB-M500B a RB-M300B, ktorá poskytujú živý a silný zážitok mocných basov vďaka systému Mighty Bass.

V posledných rokoch je hudba so silnými basmi jedným z hlavných hudobných trendov, ktoré celosvetovo dominujú hitparádam. Panasonic vyvinul systém XBS DEEP (Extra Bass System Deep ) a použil túto technológiu pri nových modeloch RB-M700B, RB-M500B a RB-M300B. Koncept tejto technológie spočíva vo využití ťažkého basového zvuku, ktorý dovoľuje užívať si hudbu naplno. Unikátne vlastnosti systému XBS DEEP sú založené na troch veľkých technologických prvkoch: 40mm meniče s pružným okrajom, riešenie akustiky basov a ekvalizér harmonického ladenia .

XBS DEEP (Extra Bass System Deep )

– 40mm meniče s pružným okrajom

Tento systém poskytuje dynamický basový zvuk s oveľamenším skreslením a zároveň vytvára priezračný zvuk v stredných a vysokých frekvenciách . Tohto zlepšenie sa dosiahlo prostredníctvom 40mm meničov s pružným okrajom, kedy je na vonkajšiu hranu membrány nanesený vysoko elastický materiál. To umožňuje membráne dynamický a plynulý pohyb aj pri veľkej intenzite elektrického hudobného signálu, ktorý potom umožňuje presnú reprodukciu vibrácií vzduchu.

– Riešenie akustiky basov ( Acoustic Bass Control )

Presná reprodukcia zvuku vyžaduje, aby celá konštrukcia mušlí slúchadiel umožňovala prúdenie vzduchu s minimálnym skreslením. Riešenie akustiky basov je starostlivo navrhnuté konštrukčným umiestneniením prvkov, ktoré zaisťuje zodpovedajúce prúdenie vzduchu. Vzduchové porty a filtre sú starostlivo rozmiestnené po vnútornom obvode mušle slúchadiel a vnútri tlmiace prepážky tak, aby riadili celé prúdenie vzduchu, ktoré potom môže presne reprodukovať basový zvuk.

– Ekvalizér harmonického ladenie ( Harmonic Tuning EQ )

Najlepší zážitok z basového zvuku vyžaduje aj ostrý a jasný zvuk v rozsahu stredných a vysokých frekvencií. Pri zosilnení nižších frekvencií sa obvykle zhoršuje čistota vo zvyšku zvukového rozsahu. Ekvalizér harmonického ladenia spoločnosti Panasonic vyčerpávajúcim spôsobom upravuje rozsah okolo 3,5 kHz, aby kompenzoval vyšší frekvenčný rozsah pri zachovaní zlepšeného basového zvuku. Tento systém úpravy zvuku je možný len vďaka rozsiahlym skúsenostiam a znalostiam získaným v priebehu rokov.

Basový reaktor (iba u RB-M700B / RB-M500B)

Táto funkcia zosilňuje nižšie frekvencie v reakcii na basový zvuk a prináša nevídaný zážitok z hlbokých basov. Poslucháči si môžu užívať hudbu, ako by boli na živom koncerte alebo v nočnom klube.

Tento prežitok umožňujú basové reaktory vstavané do mušlí slúchadiel. Toto zariadenie, ktoré reaguje iba na nižšie kmitočty, zosilňuje basový zvuk aj tým, že vibrácie prenáša aj priamo na mušle slúchadiel.

Aktívny potlačenie hluku (iba u RB-M700B)

Aktívne potlačenie hluku eliminuje okolité zvuky, ktoré narušujú reprodukovaný basový zvuk, a prejasňuje a oživuje tak basové pásmo.

Technológia rozkladania bočného tlaku

Panasonic analyzuje rozmiestnenie tlaku okolo ucha a celé roky o tom zhromažďuje údaje. Tentoraz bola pri nových modeloch využitá technológia rozkladania bočného tlaku, ktorá rovnomerne rozkladá tlak slúchadiel okolo uší, čo vďaka zvýšenému pohodliu prináša poslucháčom ešte lepší zážitok. Tento úspech prináša príjemný pocit, aj keď si poslucháči hudbu užívajú po dlhú dobu.