Chladné dni sú tu: Ako obliecť deti tak, aby neprechladli?

Deti milujú pobyt vonku bez ohľadu na počasie. Keď im nie je zima, ani vietor a dážď ich nezastaví v zábave na ihrisku či v lese. Prečo im to zakazovať, veď pobyt na čerstvom vzduchu je zdravý v každom ročnom období. Stačí ich primerane obliecť a môžu šantiť bez obáv z prechladnutia.

Jesenné počasie vie byť poriadne zradné. Ráno je chladno, cez obed sa ešte môže celkom príjemne otepliť a večer si už vyhŕňame goliere pred nepríjemným vetrom. Na to treba myslieť najmä ak máte doma škôlkara či malého školáka. Keď ich pani učiteľka vezme na prechádzku, nemalo by im byť ani príliš teplo, ani chladno. Preto pri obliekaní detí do chladného počasia platí zásada vrstvenia. Je lepšie mať viac tenších vrstiev, ako dve hrubé.

Prvá vrstva: Spodná bielizeň

Bielizeň, ktorá sa priamo dotýka pokožky, by mala byť z bavlny, ideálne z takej, ktorá je pestovaná v súlade s ekológiou. Znamená to, že pri pestovaní rastlín boli použité výhradne prírodné prostriedky. Biobavlnu na výrobu detských vecí používa napríklad Tchibo.

Druhá vrstva: Pančušky alebo legíny a tričko

Aj druhá vrstva by mala mať čo najvyšší podiel bavlny. Elastan a polyamid zaručia, že pančušky a legíny sa budú príjemne nosiť a len tak ľahko nestratia svoj tvar. Pančušky vyberajte radšej tie so zosilnenou pätou a prstovou časťou, dlhšie vydržia.
Malé parádnice sa sukničiek nemusia vzdať ani v chladných dňoch. Zahrejú ich termopančušky z Tchibo.

Tretia vrstva: Nohavice, mikina alebo sveter

Deti sa v oblečení potrebujú predovšetkým cítiť pohodlne. Nohavice s gumou v páse ich nebudú tlačiť pri hrách a ani po dobrom obede.

Štvrtá vrstva: Bunda

Dobrá bunda ochráni pred vetrom a dažďom a vnútri drží príjemné teplo. Má kapucňu a pohodlné vrecká a deti pri hrách nijako neobmedzuje. Vrchný materiál by mal byť impregnovaný, aby bol naozaj vodeodolný. Mimochodom, vedeli ste, že Tchibo používa ekologický spôsob impregnácie? A čo je ekologické, to je vždy lepšie ako pre prírodu, tak aj pre ľudí – v tomto prípade pre vaše deti.

Nezabudnite ani na doplnky. Čiapka a šatka na krk sú na jeseň už neoddeliteľnou časťou detskej výbavy, rovnako ako kvalitná nepremokavá obuv.

A keďže najväčšia zábava sa odohráva vonku, Tchibo prináša detskú kolekciu, ktorá obsahuje všetko potrebné pre malých dobrodruhov. Vetrovky, mikiny alebo nohavice, denná alebo nočná bielizeň – s touto výbavou si deti užijú ležérnu jeseň!