Logitech už druhýkrát podporuje každoročnú akciu Týždeň práce z domova

Spoločnosť Logitech sa už druhý rok po sebe zapojí do americkej národnej akcie Týždeň práce z domova (WFH) – National Work from Home Week (#WFHWeek). Logitech považuje stredu 10. októbra za svoj celosvetový deň WFH a nabáda zamestnancov na celom svete, aby tento deň pracovali z domova.

Práca z domu môže byť pre zamestnávateľa, zamestnancov a celú planétu veľmi výhodná. Prieskum spoločnosti Global Workplace Analytics ukazuje, že práca z domova môže viesť k zvýšeniu produktivity, zlepšeniu morálky zamestnancov, menšej fluktuáciu talentov a pod.. V dnešnom prepojenom svete tak Logitech nevidí veľa dôvodov, prečo brániť členom svojho tímu, aby pracovali prakticky odkiaľkoľvek.

V roku 2017 prispeli účastníci akcie #WFHWeek počas práce z domu k zníženiu produkcie CO2 viac ako o 60 000 kg. To je ekvivalent takmer 240 tisíc km jazdy bežným autom, čo sa rovná približne šesťnásobku obvodu Zeme. Navyše zamestnanci spoločnosti Logitech ušetrili denne priemerne 90 minút svojho času tým, že nemuseli dochádzať do práce. Vďaka videokonferenciám a ďalším nástrojom pre teamovú spoluprácu však fungovalo všetko po celý týždeň rovnako ako inokedy.

„Spoločnosť Logitech je veľkým zástancom práca z domova. Sme presvedčení, že v mnohých prípadoch nezáleží na tom kde pracujete, ale ako pracujete,“ mieni Scott Wharton, viceprezident a generálny riaditeľ Logitech Video Collaboration Group. „Keď sme sa vlani do akcie Týždeň práce z domova zapojili prvýkrát, boli ohlasy a aktivita našich kolegov aj partnerských spoločností z celého sveta veľmi pozitívne a zaznamenali sme tiež nezanedbateľný prínos pre životné prostredie.“

Spoločnosť Logitech v tomto roku opäť vyzýva partnerské spoločnosti, aby vytvorili podmienky pre účasť na akcii Týždeň práce z domova každému, kto si to bude chcieť vyskúšať. Zatiaľ sa k nám pridali napríklad Barco, BlueJeans, Samaschool, Upwork a Zoom. Firmy, ktoré majú záujem pomáhať spoločnosti Logitech podporovať túto akciu, môžu vyplniť tento formulár. Zoznam tipov, ako začať alebo zlepšiť prácu z domova, nájdete na tejto adrese.